ПУЧ Е ПОВЛЕЧЕН ЗА ДА НЕ СЕ ОТКРИЕ НАРАЧТЕЛОТ: Кој е премиерот чие име почнува на „Р…“ , а беше покровител на Заев и...

– Следејќи го развојот на настаните од почетокот на кризата, преку договорот за нејзиното разрешување и формирањето на СЈО, с` поочигледно станува дека една од основните задачи и цели на Kатица Јанева е токму криењето на оваа суштинска информација...

“БЕЗ ЦЕНЗУРА“ ПРЕМИЕРНО СО МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Се она што другите не сакаат да го кажат – слушнете го тука!

На само три дена пред изборите, ексклузивно слушнете го интервјуто со Миленко Неделковски во премиерната прва епизода на „Без Цензура“ на iNFOMAX.mk. Сето она што никој друг не сака да го обелодени, го крие или поради политичка коректност не...

НАЈАВА ЗА СПЕКТАКУЛАРНА ЕМИСИЈА: Мирка Велиновска гостин кај Васко Ефтов „Во Центар“

Најава за спектакуларна емсија во недела во 19.30 часот на Канал 5 објави Васко Ефтов на својот ЈуТјуб канал, во која гостин во коментирањето на изборните резултати во САД ќе биде никој друг, туку лично „класната“ Мирка Велиновска. Гледајте!

НАЈАВА ЗА ИНТЕРЕСНА ЕМСИЈА: Можел ли Верушевски да нарачува прислушување на „црниот интернет?

Емисија во која ќе се фрли светло врз начинот на кој се организираа најголемите пучови и платенички „револуции“ во светот, користејќи го таканаречениот „црн“ или „длабок“ интернет. Што се може да се најде на овој интернет? Може ли да се...

АЛЕКСАНДАР ПАНДОВ: Ќе се одважи ли Заев да му честита на Груевски на 11 декември?

Политичкиот аналитичар, Александар Пандов смета дека главно прашање од кое ќе зависи дали Македонија ќе излезе од политичката криза или таа ќе се продлабочува по 11 декември е однесувањето на Зоран Заев. Пандов во интервју за Прес24, вели дека...

ИНТЕРВЈУ НА ГРУЕВСКИ ЗА ВЛИЈАТЕЛНИОТ АМЕРИКАНСКИ МАГАЗИН,,ФОРБС“:Поминавме низ тешка криза, но земјата сега оди во подобра насока

Водечкото американско економско списание Форбс објави интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, посветено на политичката состојба и на македонскиот успех во привлекувањето инвестиции од водечки американски компании. Во интервјуто, Форбс најавува дека ВМРО-ДПМНЕ и Груевски ќе победат на претстојните...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img