(Видео) Мизрахи: Заев вели дека Бугарите ја ослободиле Македонија – очигледно министерката за образование треба да знае дека премиерот не ја познава историјата

Мизрахи вели дека поголем доказ за постоењето на историјата како посебен предмет треба да биде фактот што премиерот на владата во која членува вели дека Бугарите ја ослободувале Македонија, тогаш министерката треба да знае дека Премиерот не ја познава...

(Видео) Мизрахи: Власта лицитира со бројки – очигледно резултатите од пописот се однапред договорени

На прашање на Александар Митовски за ставот на партијата по однос на пописот, гостинот го повтори ставот на партијата пореди ред причини истиот претставува класичен фалсификат: „Ги баравме сите можни Закони и прописи во светот, од каде ли ги извлекле...

(Видео) Мизрахи: Ниту Аушвиц ниту Биркенау не настанале преку ноќ туку се започнало со говорот на омраза

Рашела Мизрахи вели: Политичарите треба да бидат многу внимателни со антисемитски изјави во политиката... Да знаете дека ниту Аушвиц, Ниту Биркенау не настанале преку ноќ, сето тоа е настанато како продлолжение и игнорирањето на говорот на омраза. Тогаш...

Словачка ги затвора училиштата и продавниците, се зaбрaнува и седење во кафулиња и ресторани

Словачката Влада нареди да се затворат училиштата и повеќето продавници во следните три недели, бидејќи бројот на новозаразени со коронавирусот продолжува да расте, изјави денеска словачкиот министер за здравство Марек Крајчи. Покрај тоа, од 11 декември ќе биде забрането седење...

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во неспособност и на централно, но и на локално ниво. Затоа сакаме да ги охрабриме сите граѓани во Куманово дека доаѓа...

Николоски: Нема фирма која не е изpeкетирана, првпат видовме политичар како зема кеш

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме фокусирани на граѓаните и нивните потреби. Имам секојдневни бројни средби со граѓаните и состојбата е повеќе од лоша, не може...

МИЦКОСКИ: Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал, не се сомнева дека Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на сѐ само за да останат на власт....

ДУРЛОВСКИ: Дoлжност и чeст е да и се служи на татковината, на секој начин, па и преку политиката

Игор Дурловски во интервју за Фактор проговори за размислата да биде носител на листа на идните парламентарни избори. Тој ќе ја предводи листата во петтата изборна единица, но не се одлучил веднаш, по понудата од Христијан Мицкоски, но и...

НЕ МОЖЕ БЕЗ ДОБРО КАФЕ: Александар Николоски во едно поинакво светло

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше за малку поинакви теми од оние на кои сме навикнати. Николоски е најмладиот пратеник во историјата на Македонија, кој во пратеничките клупи седна на 22 години. Тој...

НИКОЛОСКИ ДО МЛАДИТЕ: „Бидете бунтовни, критикувајте и следете ги своите сништа“

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше почетоците на неговата политичка кариера. Николоски, најмладиот пратеник во историјата на Македонија, кој во пратеничките клупи седна на 22 години. Во јавниот живот е од 17 годишна возраст,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img