КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Ебате универзумот во кој Kатици се идоли и идеали!

Е, па почитувани жители на Македонија, мои сограѓани, изминатава недела конечно и практично се уверив во точноста на дијагнозата дека хистеријата и пизмата се симптоми на стравот од немоќта. Цела недела деноноќно ја следев работата на ООН и нејзините...

ПЛАНОТ Е МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ПОДЕЛИ: Задача на секој Македонец е да застане во одбрана – Андреј Корибко!

САД изгледа спремна за понатамошна интернационализација на Македонската криза која ја создаде, откако увиде дека домашните агенти не успеаваат во нивните очајни напори да ја соборат легитимно избраната влада Настрана од многу веројатната можност за насилни провокации, дали тоа...

ВИДЕО КОЛУМНА НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Беседа за татарите!

Видео колумна на Миленко Неделковски

ДРАГАН ПАВЛОВИЌ-ЛАТАС: СЈО ШОУ

СЈО е главна опасност за телевизиите. Како почнаа, ќе пропаднат парите дадени за секое реалити шоу што е купено и најавено. Гледаноста на телевизиите ќе биде бунар бидејќи СЈО и Катица ја загрозуваат популарноста на Големиот брат, Фарма, Парови…...

КОЛУМНА НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Татари, зошто бе плочата не ја ставивте на грчката страна на Кајмакчалан?

Да ја завршам акцијата преземена пред 48 часа со заминувањето и решавањето на проблемот на Кајмакчалан од моја страна. Еве ги поентите: 1. Миленко отиде со свој JEEP, свој токмак и своја ТВ екипа таму, никој друг. 2. Откако објавив фотки и...

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Кога долгогодишни инсајдери ќе станат аутсајдери

Оваа колумна ја почнувам со упатство за читање кое го сметам за нужност. Неделава се уверив дека ние, нормалните луѓе наспроти обрежаните сливи истретирани по Прунинг програмата на ,,Монсанто“ лабораторијата на Стејт департментот, иако користиме исти јазични симболи во...

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Гевгелиски подсојуз!

Во саботата ние од ГРОМ имавме прес конференција на која за Катица Јанева рековме дека е обвинителка земена од втора лига - Југ, a колку вреди оваа гевгелиска „Карла дел Понте“ потврдата пристигна само три дена подоцна. Во интервјуто на Македонската...

Зошто Русија е во право во Сирискиот конфликт

Комисија составена од Британски пратеници ја даде својата оцена во однос на воените акции кои Бритнаците и Французите ги преземаа против режимот на Муамер Гадафи во 2011 година. Во извештајот се наведува дека лошо спроведената акција допринела до создавање...

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Кога црпнат ќе најави детабуизација, ИСИЛ ти чука на порта

Навистина било точно дека кој овде нема да полуди, е ненормален. Дијагнозава важи за сите што спаѓаат во категоријата обичен и нормален свет со способност да промислува и проценува, да логицира и размислува. А не важи за оние кои...

ПОЛЕМИКА НА ИНТЕРВЈУТО НА ДИМИТАР ДИМИТРОВ: „Антиквизацијата“ и Конгрес во Солун – не можат да се споредат!

Во бројот од 3 септември 2016, “Утрински“ донесе опширно интервју со проф. Димитар Димитров, под наслов: “Антиквизацијата е автопортрет на политичката елита“. Ова е реакција на некои негови ставови кои не соодветствуваат со реалноста. Таа беше понудена на “Утрински“,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img