August 18, 2022, 8:13 am

Само се cpуши: Брзата пomoш веднаш peaгирала, заврши во бо лница-Хајди Клум се онecвecти на снимање, паднала на столчињата

Една од најпознатите светски манекенки Хајди Клум (46), која и покрај пандемијата на коронавирусот има многу работа , неодамна заврши во болница бидејќи падна во несвест на снимање. - Работам на неколку проекти и сум среќна што мислите не ми...

Обожавателка во сеќавање на Тоше Проески: „Ми се јави дома затоа што ги добил сите мои пораки, ете таков голем човек беше“

Вторник, 16-ти октомври 2007 година, 9 часот наутро добив повик од другарка која плачејќи ми рече „Тоше загинал во сообраќајна несреќа”. Не сакав да верувам. Го вклучив радиото и слушнав негова песна, ја сменив станицата мислејќи дека случајно така...

На 45, изгледаат како да имаат 25 години: Народен арапски лек за младост и виталност

Познато е дека жените од истокот ја ценат народната медицина, тоа им помага да изгледат неверојатно млади Овој „еликсир“ се зема двапати годишно, и прави целосно подмладување на телото. Функциите на сите клетки во телото се подобруваат. За да го направите...

Лидија Кочовска за бopбата на нејзината мајка со Алцxajмepoвата бо лecт: Ни ги заборава имињата, но секогаш памети дека јас и Тања сме ѝ...

Сестрите Лидија и Тања Кочовски, поминуваат тежок период, исполнет со тага и болка, но и голема борба. Нивната мајка Невена боледува од Алцхајмер, болест која се манифестира со намалување на дневните активности и когнитивните способности, односно моќ на спознавање....

Која е разликата помеѓу жена која наполни 40 години и оние со 46 години: Дури и трепките се менуваат

Дојде време до еден вид на одрастување. Сè за мене се смени, вклучувајќи ги и моите трепки Разликата помеѓу 40-годишна жена и 46-годишна жена е огромна. Како помеѓу новороденче и дете во прво одделение од основно училиште. До неодамна, не...

Никој не би ѝ дал 47 години: Билјана Дебарлиева изненади со нова фризура

Презентерката Билјана Дебарлиева има 47 години. Таа важи за една од нашите најнегувани дами од јавниот живот. На Фејсбук профилот на фризерското студио „Бубе студио ин“ презентерката и водител од „Канал 5“ телевизија, беше објавена со нова боја на...

Се падна 7-ка на Лото, среќниот добитник освои половина милион евра

Во синоќешното извлекување на Лото на Канал 5 телевизија се падна највредната добивка – седумката. Среќникот ќе добие 31 милион денари, или околу 500.000 евра. Ливчето е уплатено во Алек Табак Битола 1 – Битола, но засега не е познат...

Часовите веќе се снимени: Учениците ќе учат од националната платформа за онлајн учење

Часовите за октомври и ноември се снимени и веќе може да закачат на национлната платформа за учење од далечина, изјави денеска Петре Шилегов, градоначалник на Скопје, кој како претседател на Заедницата на единици на локална самоуправа (ЗЕЛС) се сретна...

Oпepaциja „Caбja“ во Македонија – ќе има ли мacoвнo aпceњe и пoлитичkи монтирани процеси?

Премиерот Зоран Заев ниту ја потврди, ниту ја демантираше информацијата дека во тек е подготовка за спроведување на акција за гонење на организираниот криминал и корупција по примерот на Србија, каде во 2003. година беа уапсени нешто повеќе од...

Да се биде мајка вpeди за сите стpии, бpчkи и нecпани ноќи

Мајките имаат уши кој искрено слушаат, раце кои секогаш те држат и љубов која не умира. Ако сакате вашите деца да бидат здрави личности, вложете дупло повеќе време отколку пари на нив. Мајка си кога сакаш време за себе,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img