Легендарниот пејач е жив: Oваа фотографија го докажува тоа?

Многу веруваат во теоријата дека Елвис Присли е жив и дека ја лажирал својата смрт во 1977 година. Се зборува дека тоа го направил затоа што не можел да ја поднесе славата затоа што немал мир, а нова фотографија која...

Трудница отишла на ултразвук, нема да верувате што е снимено во нејзиниот стомак

Една загрижена девојка неколку дена чуствувала болки во стомакот. За да поверува дека е се во ред, отишла на ултразвук. Тоа што докторот го сними навистина е една несекојдневна сцена. Дали некогаш сте се запрашале како бебето се померува во...

Само што се роди – стана хит, ова е најпознатото бебе на светот

Чинар Енгин од Анкара од самото раѓање е посебен и неодолив. Тој има белег на челото, во облик на срце. Мајката Сејда (28) и таткото Мурат (30) не можеле да поверуваат кога нивното дете се родило со црвен белег...

PVC прозорците имаат зимски и летен режим: Еве како да ги наместите за да не ви биде ладно (ВИДЕО)

Снегот и ниските температури повторно го зафатија Балканот, а не ја одминаа ниту Македонија. Колку и да се греете, понекогаш не помага кога температурите ќе се симнат ниско под нулата. Токму затоа, добро е да се знае дека PVC прозорите...

Мајка на 4 деца, научила како и изградила куќа со помош на видео од Јутуб

Кери Брукингс, мајка на 4 деца одлучила да го промени својот и животот на нејзините деца откако го напуштила сопругот кој ги злоставувал. Новиот живот, значел и нов дом но тие немале доволно пари за да купат и нова куќа. Она...

ЖАРЕ СЕ ПРЕСЕЛИ: Го остави Скопје за Пехчево! (ВИДЕО)

Еден на Еден ќе не изненадат со сосема различна епизода оваа сабота. Жаре и екипата беа неколку дена во Пехчево и подготвија врвно шоу со локалците. Многу јадење, пиење, смеење, добри и лоши страни на тоа да се биде жител...

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на Плетвар

Повторно се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар. Како што соопшти АМСМ, забраната стапува од 15:10 часот.

Меланија Трамп во фустан од Долче и Габана на новогодишната забава

Додека дизајнерите се делат на два тима во однос на тоа дали сакаат да ја облекуваат идната прва дама на САД, Меланија Трамп привлекува огромно внимание со стилскиот избор. За новогодишната забава организирана од Доналд Трамп, таа носеше црн фустан...

ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ СТАНА СВЕКОР

Младиот актер Александар Михајловски се вери со неговата девојка, а неговиот татко Тони Михајловски стана свекор. Семејството Михајловски вчера ѝ посака добредојде на новата снаа, прилепчанката Ангела. – Од Прилеп метла не се земало, па не жена… Епа Александар мисли му ја...

Што му правите на телото ако имате нередовен секс?

Непостојаниот, односно нередовниот секс влијае психички и физички на животот на човекот.  Отежната контрола на мочниот меур, депресија и еректилна дисфукнција се само дел од некои нуспојави на нередовниот секс. Судејќи по многубројните истражувања на оваа тема, луѓето кои имаат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img