ЗАЕВ ОД ВЧЕРА ВЕЌЕ НЕ Е МАКЕДОНЕЦ: Своеволно се откажа од својот народ, историја и држава – од денес е активист на УЧК!

Не се родил поголем предавник, плукач и одвратен безрбетник од Зоран Заев на македонска почва веќе подолго време Вчеравечер на Арената „Филип Втори“ која другарите на Заев „Балистите“ ја прекрстија во арена „Адем Јашари“, лидерот на СДСМ под знамето на...

ZORAN ZAEV BALISTЀТ: Зоран Заев заедно со Балистите навивал за Шкендија на арената „Адем Јашари“

Зоран Заев, лидерот на СДСМ вечерва со фотографија од трибините се пофали дека навива за Шкендија. Секако, Заев мора да нагласи дека секогаш е за успех на Македонија, а заборави да напомене дека неговите драги пријатели на кои им...

СВИЛЕН ГАЈТАН ОКОЛУ ВРАТОТ НА КАТИЦА: Што должи Катица кај Заев и зошто во моментов се води жестока битка во СЈО за смена на...

Пари или долг кон лидерот на СДСМ, Зоран Заев и другите ментори? Што е причината за се позачестените крици со кои специјалната јавна обвинителка Катица Јанева моли да и се продолжи мандатот? На чело на СЈО, Јанева е речиси цела...

РУСИТЕ ДОАЃААТ: Утре во Македонија слетува рускиот ИЛ-76 полн со специјална опрема, специјалци и хуманитарна помош!

На барање на Владата на Р.Македонија до владата на Руската Федерација, во текот на утрешниот ден на аеродромот „Александар Велики“ ќе слета авион на Руското министерство за вонредни ситуации полн со опрема и неопходна хуманитарна помош со цел справување...

КОСИ КУБАТ ПО ЕУ И НАТО: Плачат и се мрсулават кога нивните правила се спроведуваат во пракса!

Медиумската грпација МПМ, денес поделила нови договори до вработените во кои се забранува искажување на политички ставови на социјалните мрежи од страна на новинарите вработени во некој од медиумите во сопственост на групацијата   Оваа одлука на менаџментотна МПМ предизвика мрсулавење...

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: За да изградат случај против мене, го глумат и Нострадамус

Врз основа на три чуени збора Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги се обидува да избилда случај на говор на омраза, тврди новинарот Миленко Неделковски за Дневник. По мониторингот на неговите емисии, кој бил направен поради обвинувања дека во...

ПРВПАТ ПОСЛЕ 40 ГОДИНИ: Денес започнува со изградба на рударски комплекс во Казандол – Валандово

Компанијата Сардич MЦ по двегодишни истражувања, денеска почнува со изградба на својот рударски комплекс во Казандол,  Валандово. Ова е првпат по 40 години во Македонија да се гради рудник. Инвестицијата е англиска и е проценета на 35 милиони евра,...

iNFOMAX.mk И АРМ ВО ХУМАНА АКЦИЈА: Сведоштво на баба Лепа од Сингелиќ која благодарение на iNFOMAX.mk и АРМ доби хуманитарна помош!

Екипата на iNFOMAX.mk секојдневно присуствуваше на местата погодени од невремето на 6 Август и информирајќи ја јавноста за хуманите активности на Волонтерите, Војската, Полицијата, Црвениот Крст, Политичарите и сите оние чесни и хумани луѓе кои не гледаа сеир туку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img