ОБЈЕКТИВНИ ДУШИ ПРОДАДЕНИ: Мухамед Зекири, вљубеник во идеологијата на ИСИС стана висок функционер во СДСМ

На предлого на претседателот на СДСМ Зоран Заев,  новинарот Мухамед Зекири вечерва е избран за член на Централниот и Извршниот одбор на партијата. Мухамед Зекири инаку беше долгогодишен новинар, кој од уста не го вадеше зборот „објективност“ и „непристрасност“...

ЛИДЕР ЗА ПРИМЕР ШТО ВЕТУВА ИСПОЛНУВА: Груевски на состанок со министри и градоначалници за дадените ветувања и нивното реализирање

Меѓу народот сме препознаени како политичка гарнитура која стои зад дадениот збор, политичари кои ги остваруваат дадените ветувања и работат на исполнување на барањата и потребите на граѓаните. Ние го испорачуваме ветеното и тоа е голема одговорност. Вака лидерот на...

СКАНДАЛ: Заев политички агитира кај првооделенци

Опозицискиот лидер Зоран Заев на најгруб начин ја вмеша политиката во образованието. Тој денес на својот фејсбук профил повторно објави видео според инструкциите на неговите пи-ар консултанти од Белград, кои тамошните медиуми ги нарекоа „Сејачи на скапа магла“. Утре 21.213...

ЗОРАН ЗАЕВ СОРАБОТУВА СО НАРКОМАНИ И ПСИХОПАТИ ОД СРБИЈА: Сопственикот и уредникот на српски „Курир“ фатени со кокаин и психијатриска дијагноза!

Српската телевизија „Пинк“ во рамки на специјалната емисија „Медиумска кал“ објави тајна снимка на која се гледа како бившиот директор на српски „Курир“ Александар Корниќ шмрка кокаин Инаку, Корниќ пред неколку месеци на инсистирање на сопственикот на срспки „Курир“ Александар...

ЛИДЕРИТЕ УТРЕ ТРЕБА ДА ПРЕСЕЧАТ ЗА ИЗБОРИ

Сто дена пред изборите и парламентот треба да ја изгласа новата техничка влада. Мандатот на сите министри и дополнителни заменици министри кои се именувани според Договорот од Пржино, ќе заврши на денот кога ДИК ќе ги објави официјалните резултати...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска е жив доказ за безидејноста на СДСМ, довербата не се добива со бркање луѓе на улица, уништување фамилии и затворање фабрики

СДСМ е партијата која е гробар на македонската економија. Со криминалната приватизација затворија 684 фабрики и избркаа на улица 200.000 граѓани. Во Велес на листата на жртви на СДСМ стојат имињата на фабрики како Лозар, Порцеланка, Топилница, Свилара, Брако...

ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ РАДОСНА ВЕСТ НА ФБ: Компанијата „Сардич МЦ“ со новиот рудник ќе отвори нови 250 работни места!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук објави дека денес започнува инвестицијата на Сардич МЦ за изградба на рударскиот комплекс Казандол за производство на катоден со која ќе се обезбедат нови 250 работни места. во продолжение интегрален текст...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img