Социјални Мрежи

(Фото) Изгоре до темел куќа во Кисела Вода, Ѓорѓиевски најави помош и повторна изградба на домот

Вечерва изгоре до темел куќа во Кисела Вода во сопственост на Тони Атанасовски. Градоначалникот Ѓорѓиевски излезе на лице место и повика сите хумани граѓани и општествено одговорни компании и фирми да се вклучат и да помогнат Атанасовски повторно да...

Груевски: Денес во cyдот работите излегоа на виделина, се докажа валkaната конcтрукција на власта и oбвинитeлството

Поранешниот премиер на Република Македонија Никола Груевски, го коментираше денешниот расплет на рочиштето за предметот за „Плацеви на Водно“, на кое се докажа дека Груевски не уплатил ниту денар а фирмата која го купила земјиштето на Водно и нејзиниот...

Филипче му се зaблaгодари на Заев за соработкaта: Беше моторот на промените во здpaвcтвото

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалната мрежа на Фејсбук му се заблагодари на премиерот во оставка Зоран Заев за соработката. Премиерот Зоран Заев беше моторот на промените во зравството и човекот кој ги разбра и поддржа најзначајните здравствени реформи...

Стразбур тpoпа на врата: Прашање на време е кога Мијалков и останатите екс функционери на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат на слобода

Гледам многумина од вас реагираат на денешното ослбодување од притвор на Сашо Мијалков, пишува на фејсбук новинатот Милош Милошевски. Во продолжение целата негова објава: Морам да напоменам дека ниту Мијалков, ниту било кој друг обвинет од СЈО и во други политички...

Живееме во време на промени: Македонија ја доби првата жена претседателка на ЗЕЛС, од денес Арсовска има нова функција

Градочалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска едногласно беше избрана за претседател на ЗЕЛС. Арсовска вети дека ќе се посвети на интензивирање на процесот на децентрализација и обезбедување зголемена финансиската стабилност и независност на сите општини со цел обезбедување...

Арсовска на средба со здруженијата „Го сакам Водно“ и „О2“: „Итноста на состојбите налага да се донесе посебен закон за заштита на Водно“

Градоначалничката на Град Скопје денес оствари средба со граѓанските здруженија „Го сакам Водно“ и „О2“. На средбата се разговараше за заштита на Водно, предизвиците и предлози за нивно трајно решавање. „Итноста на состојбите налага да се донесе Lex specialis закон...

Арсовска: Иcчиcтена и дивата дeпониja на крајот на булеварот Илинден

Исчистена и дивата депонија на крајот на булеварот Илинден во населбата Карпош 4. Ова е само продолжение од проектот на новата градска администрација за чистење на дивите депонии на територија на градот Скопје, соопшти градоначалничката на град Скопје, Данела...

„Фејсбук“ најлоша компанија во светот за 2021 година

Технолошкиот гигант Фејсбук, неодамна преименуван во Мета е „најлошата компанија“ во светот за 2021. Ова е утврдено по гласањето на повеќе од 1.500 корисници на отворена анкета на Јаху Фајненс (Yahoo Finance). Корпорацијата на Марк Закерберг доби над 50 отсто...

Груевски: Нека Св.Никола не заштити сите нас од бури и неправди

1.Благодарам за секоја испратена честитка со искрени желби за мојот именден.Нека Св.Никола не заштити сите нас од бури и неправди. 2.Денес е 100 годишнината од раѓањето на Блаже Конески кој бил еден од кодификаторите на македонскиот литературен јазик, инаку истакнат...

(Фото) Бугарија нема да отстапи од позицијата: Со скриншот од Инфомакс Џамбаски се скара до Пендаровски

Вистинска драма попладнево се случува на социјалните мрежи откако европратеникот Џамбаски се конфронтираше со македонскиот претседател Пендаровски. Бугарскиот европратеник се налути на изјавата на Пендаровски која ја пренесе Инфомакс, а се однесува на неговото фашистичко однесување. Тој истакна дека Бугарија нема...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img