December 3, 2023, 3:17 pm

Социјални Мрежи

ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени афера: Власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре во 12 часот ќе обелодени афера за власта. -Утре ќе обелодениме афера, власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра. Дали фамилијата на власт е вклучена во...

Костовски: За десетина дена започнато и завршено ново детско игралиште за потребите на децата од градинката „11 Октомври” во Бутел 1

Во најбрз можен рок од десетина дена, беше започнато и завршено ново детско игралиште наменето за потребите на децата од градинката „11 Октомври” од клонот „Страшо Пинџур” во Бутел 1. Се грижиме за најмладите. Ветеното го реализираме, пишува градоначалникот...

Најголемиот успех во европската интеграција – 12 години визна либерализација со ЕУ

Поранешниот македонски амбасадор во САД, Васко Наумовски, на фејсбук потсети за годишнината од визната либерализација со ЕУ. „Пред 12 години, на 19.12.2009 год., стапи на сила одлуката на Советот на ЕУ за визна либерализација, со што македонските граѓани почнаа да...

Повлекувањето на Шеќеринска од сите позиции е најсилен сигнал дека СДСМ се paспаѓа

Повлекувањето на Шеќеринска од сите позиции е најсилен сигнал до сега дека во СДСМ се случуваат многу поголеми потреси од она што јавноста го мисли. До сега се покажа дека Шеќеринска има исклучителен инстинкт за „преживување“ во политиката. Не...

Груевски: Власта го дефоkусира народот со вакви конструирани случаи додека се подготвува нова мега измaмa на народот со идентитетот на македонската нација, историјата и...

Поранешниот премиер на Република Македонија и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи го кометираше денешното рочиште од судењето за предметот „Плацеви на Водно“, истакнувајќи дека обвинителството ниту има, ниту пак може да набави докази за да го поткрепи...

Наместо во изолација, болни од ковид-19 одат на концерти

Докторот по општа медицина, Ненад Лазаров смета дека не сите заразени лица се во изолација. Тој посочува и примери каде лица наместо да седат дома одат на концерти. Епидемиологија го продаде кучата. Имаме недијагностицирани и неизолирани пациенти исто колку што...

Митева: Лагите влегуваат во историјата

Основата на која се темелат меѓучовечките односи се чесноста, довербата, искреноста и вистинитоста. Лажењето пак, ги уништува односите што ги воспоставуваме со другите, бидејќи ја изневерува довербата што сме ја добиле. Но ваквата дефинициска поделба на вистината и лагата...

Измами на социјалните мрежи – Еве како да се заштитиме

Примамливи реклами кои ви овозможуваат конверзија на криптовалути и брза заработувачка, неверојатни попусти од познати брендови, патувања од соништа или дарежливи награди од кои ве дели само еден клик – се некои од честите понуди на социјалните мрежи со...

Сурови факти за новото вето

Поранешниот пратеник и член на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, ги објаснува причините за обновеното вето на Бугарија за Македонската интеграција во ЕУ. Тој на социјалната мрежа фејсбук напиша: „Неколку сурови факти за новото вето... (доколку сте припадник на "доброто" и "прогресот" нема...

Реклами за малолетници ќе бидат забранети – нов интернет правилник на ЕУ

Европските пратеници во вторникот гласаа за забрана на онлајн рекламите што ги таргетираат децата, со што се засили сузбивањето на платформите на Big Tech и нивните политики за умереност на содржината. Предложената забрана беше вклучена во нацрт-правилникот на ЕУ за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img