Социјални Мрежи

Пецаков во посета на Центарот за третман на деца со аутизам: Во најкус можен рок ќе се изградат нови пристапни скали

Бев во посета на Центарот за третман на деца со аутизам кој функционира во просториите на Општа болница Охрид. Од страна на вработените бев запознаен со начинот на фукционирање и работење на Центарот, но и за нивните потреби, соопшти...

(Видео) Мицкоски: Победите не се промената која ја бараме, туку се само шанса да ја создадеме промената, да ја создадеме новата иднина

Се обединуваме како тенки гранки собрани на едно место и во еден сноп кои стануваат непобедливи и нескршливи. Победите не се промената која ја бараме, туку се само шанса да ја создадеме промената, да ја создадеме новата иднина, напиша Мицкоски...

Комисијата за образование и наука на ВМРО – ДПМНЕ: Во скопско училиште се собираат пари од учениците за печатење на материјали кои се задолжителни

Во едно скопско средно стручно училиште учениците добиле порака: „Добар ден, кажете им на учениците од XY клас дека треба да соберат по 70 денари од ученик најдоцна до 17.12.2021 година (петок) за печатење на Дневникот за учење преку работа...

Спасовски: Ковачевски учеше од најдобрите, во неговата крв има социјалдемократски вредности

СДСМ продолжува напред под водство на цврстата рака на мојот сограѓанин, Димитар Ковачевски, објави вечерва Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи, партиски функционер и сограѓанин на новоизбраниот претседател на СДСМ. Ја пренесуваме целата честитка објавена на официјалниот профил на Фејсбук...

Пренџов му го честиташе реизборот на Мицкоски: Професоре честитки, трудот, трпението, искрениот пристап и чесноста секогаш водат кон победи и напредок

Пратеникот Љупчо Пренџов упати честитка делегатите и сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кој му укажаа доверба на Христијан Мицкоски, и денешните избори за претседател на ВМРО-ДПМНЕ повторно го избраа за лидер на партијата, како и до претседателот, за трудот,...

(Видео) Тања Савиќ среде настап ја запеа нашата легендарна песна – публиката громогласно и се придружи

Српската пејачка Тања Савиќ вчеравечер имаше свој настап во земјава. Имено пејачката на својот настап во Гевгелија се одлучи да ги изненади присутните со пеење на македонската песна „Македонско девојче“. Публиката громогласно и заедно со неа во хор ги пееја стиховите...

Стефанова место да го гони тој што ги купил Плацевите на Водно, ги гони Груевски, Камчев и Мијалков кои никаде не се споменуваат

Александар Митовски, главен и одговорен уредник на „Инфомакс“, на социјалните мрежи го коментраше судењето за предметот „Плацеви на Водно“, односно отсуството на било какви докази кои ги поврзуваат обвинетите со кривичното дело. Митовски посочи дека тој што ги...

Интензивно се работи на терен – се чисти снегот во Охрид и охридско

Екипите на ЈП ,,Охридски Комуналец'' од утринските часови на терен. Се расчистува снежната покривка на патниот правец до с. Велестово со расположивата механизација. Се интервенира и на други критични места каде е отежнато движењето заради снежните врнежи. Објавата на Фејсбук...

(Видео) Состојбата на македонските патишта на 10 сантиметри наврнат снег…

Пратеникот од ГРОМ Љупчо Пренџов, на социјалната мрежа Фејсбук објави видео каде што може да се види дека состојбата на македонските патишта е хаотична поради силните врнежи од снег што ја зафатија државава. Во продолжение објавата на Фејсбук: Неспособниве блескаат!!!Ова е...

Гази Баба се приклучи на кампањата против насилството врз жените

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес 11.12.2021 година (сабота) беше покровител на трибина која се оддржа во просториите на општина Гази Баба на тема "16 дена активизам против родовото базирано насилство". На трибината се обрати градоначалникот Бобан Стефковски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img