December 3, 2023, 3:37 pm

Социјални Мрежи

(Видео) Бугарите продолжуваат со кражба и фалсификување на македонската култура

На социјалните мрежи постојано наидуваме на реакции од македонски музичари, како и други работници во полето на културата, кои објавуваат за постојаната, систематска кражба и плагијаризам на македонска народна и современа музика, од страна на бугарски квази-уметници, воедно преставувајќи...

Тасевски до Деспотовски: Ќе се бopeл СДСМ да остане водечка политичка сила? Ти ги преспа локалните изгледа?

Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи ги коментораше изјавите на кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски „Деспотовски ај бе не обесувај, иди квачи јајца под сукњата на Рада. Ти најде да збориш против корупција. Ќе се борел СДСМ да остане...

Талат Џафери прогласен за почесен граѓанин на општината Лежа во Албанија

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денес беше прогласен за почесен граѓанин на Општина Лежа, Албанија. Џафери на својот фејсбу профил се заблагодари за, како што напиша тој, укажаната чест. „Особено сум почестен и горд што денес ја...

Груевски: Денешното сведочeње треба да биде аларм за cyдскиот совет дека oбвинителството се обидува да подметнyва лaжни аргументи

Поранешниот премиер на Република Македонија и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и коментираше денешните сведочења за предметот „Плацеви на Водно“. Груевски истакна дека денешните сведочења се разликуваат во голема мера од првичните изјави на сведоците. Тој исто така...

(Фото+Видео) Вака изгледа кога 5 милионски град штраjkyвa

Широките, обично затнати со сообраќај улици во центарот на градот се празни. Некогаш раздвижените пазари се во молк, а продавниците затворени. Повремено поминување на автомобил, велосипедист или пешак нуди само минливи потсетници дека овие метрополи остануваат населени. Ова не е...

Муцунски оствари средба со британската амбасадорка Рејчел Галовеј

Градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј и претставници на НВО Новинари за човекови права. „На средбата беше презентиран проектот „Хотели за опрашувачи“ во реализација на Новинари за човекови права, а поддржан од...

Ѓорѓиевски оствари средба со амбасадорката на Хрватска во Македонија

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денеска оствари средба со амбасадорката на Република Хрватска во земјава. По тој повод тој објави и Фејсбук статус кој ви го пренесуваме во целост. Денес во мојот кабинет остварив средба со амбасадорката на Република Хрватска,...

(Фото)Бизарно: Онлајн свадба се одржа на виртуелна платформа за настани

На социјалната мрежа Инстаграм се обзнани чуден и помалку загрижувачки настан. Виртуелна венчавка. Интернет просторот поради пандемијата се зголеми затоа што луѓето почнаа да учат, работат и состануваат онлајн. Но, не застанаа таму. Тоа го покажува и неодамнешниот бизарен...

Ахмети: Прстенот на нацијата Тирана – Скопје – Приштина, многу наскоро реалност

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, на социјалните мрежи изрази зафдоволство за одлуката на Уставниот суд во врска со изградбата на Коридорот 8 и Коридорот 10 „Задоволство е да ја споделам со вас одличната вест дека Коридорот 8 и Коридорот...

(Видео) Oтсeгa дрoгa се дилa и со дрoн

На фејсбук се појави урнебесно видео, каде еден млад „дилер“ ги претстави новите, современи начини за разнесување и продажба на нелегални психотропни супстанци. Имено, младиот Тревор Валис во своето видео на хумористичен начин објаснува како би можеле да се снајдат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img