Социјални Мрежи

СО КОГО СЕ ДРУЖАТ ВИСОКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ОД МВР: Стојанче Ангелов и сопругата во друштво на скопскиот „џет сет“

За сработеното во платеничката „револуција“, за изигрувањето кловн, за обидот да одземе гласачи на ВМРО-ДПМНЕ, Стојанче Ангелов и неговата сопруга добија награда од СДС и Оливер Спасовски како советници во кабинетот на министерот   Улогата на кловн, сепак, продолжи да си...

НЕКОЈ СО ЕДНО ЌЕБЕ НА КРСТОСНИЦА, НЕКОЈ СО 5.000 ЕВРА ОПРЕМА: Заеви уживаат во лускузот и расфрлањето на пари!

Додека луѓе умираат од глад и студ, а владата упорно продолжува со поскапувањето на основните животни намирници како водата за пиење, струјата и дизелот, семејството на Зоран Заев ужива во луксузот на Италијанските ски центри во кои само дневна...

500.000 ЕВРА НА ЦЕНТАРЦИ ПОТРОШЕНИ ВО ВЕТЕР И МАГЛА: Просечна плата 4.000 евриќи месечно, отидоа 500.000 евра за безимени кошаркари!

Дали Мирослав Шиповиќ од СДСМ почна со отворени критики кон градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ? Дали прозивањето на Шиповиќ е насочено кон општинските власти предводени од Богдановиќ и дали почна нов судир во СДСМ- Центар? Шиповиќ во пост на...

(Видео)КОЛЕКТИВНАТА МИЗЕРИЈА ВО ЕДНА СНИМКА: Возило на брзата помош со болно дете не може да се пробие низ гужвата на Клинички центар!

„Возило со болно дете се пробива низ Клиничкиот центар. NO COMMENT. Не казнени поени, за овие поголема казна треба“ - гласи коментарот на видеото објавено на социјалните мрежи на кое може да се види целата мизерија на Македонското општество...

НЕЗАКОНСКИ АКТИВНОСТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Градоначалникот си поставил директорка на училиште по свој ќеиф, наместо согласно закон!

Градоначалникот на општина Аеродром си поставил директорка на основното училипте „Александар Македонски“ по негов мерак, без притоа да ги провери законските прописи и правила   Како што информираат граѓаните на општината на социјалните мрежи, Златко Марин поставил директорка на основно училиште...

НОВИНАРОТ НА МТВ ЌЕ ЈА ЗЕМЕ ПРАВДАТА ВО СВОИ РАЦЕ: Внуката на новинарот Ќамили во тешка состојба поради хаосот во здравството!

Новинарот во МТВ Реџеп Ќамили ја потресе македонската јавност со својот фејсбук пост. Тој најави тужба против детската клиника, бидејќи неговата внука од брат е во тешка состојба, бидејќи докторите ја лечеле од се, освен од она што треба. – Јавно...

ПОЛИЦАЕЦ АЛБАНЕЦ СЕ СТЕПАЛ НА ПАРКИНГ ВО МАВРОВО: Драма во Маврово откако жена двоеше полицаец во тепачка со граѓанин!

Вистинска драма се случувала утринава во Маврово, кога полициски службеник Албанец се степал со граѓанин на паркингот пред жичарата во ова познато туристичко место. Граѓани објавија фотографија од тепачката на социјалната мрежа Инстаграм. Додека траеле расправијата и тепачката, туристите кои...

МАКЕДОНИЈА КАКО ПОРАЗЕНА СТРАНА ВО ВОЈНА: Заев не преговара со Грција, Заев се однесува како капитулирана страна по војна

Според Грчева, доколку Заев преговараше како компензација за смена на името на автопатот и аеродромот ќе бараше за возврат да се дозволат македонските пасоши во Грција. Професорите Љубомир Цуцуловски и Солза Грчева излегоа со реакција на социјалните мрежи за попустливоста...

АЕРОДРОМ И ВЕЧЕРВА ОПАСЕН ПО ЖИВОТ: Воздухот во Аеродром отровен, Марин уво не го боли!

По којзнае кој пат годинава, општина Аеродром повторно е најзагадена општина во Македонија, а граѓаните се трујат и покрај бомбастичните ветувања кои од говорницата пред ТЦ Бисер минатата година ги даваше Зоран Заев и Златко Марин   Вечерва, воздухот во Аеродром...

ЗОРИЦА НА ЗАЕВ ПУШИ ВО КАФАНА: Зорица Заева со цигара во рака во ресторан најавува укинување на забраната за пушење

Во објектите во кои се сместуваат гости, може да се определат соби за сместување за пушачи, но најмногу до 30% од вкупниот капацитет на објектот. Во јавните простории од членот 2 на овој закон и во собите за сместување на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img