Социјални Мрежи

МИЛЧИН МУ СЕ НАЛУТИ НА ЗАЕВ: Никакви мајмунлаци не прифаќам освен Македонски јазик и Македонци!

И идеологот на т.н. „шарена револуција“ преку која беше злоупотребен граѓанскиот сектор и ставен во служба на СДС, Владимир Милчин, му порача на Зоран Заев дека не сака да слушне за никакви „мајмунлаци со гротескни читања и изговори на...

СООБРАЌАЈКА СО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Претседателката на советот во Аеродром од СДС направила сообраќајка со службено возило!

Претседателката на советот во општина Аеродром од редовите на СДС предизвикала сообраќајна незгода во која го оштетила службеното возило, информираат граѓаните на општина Аеродром на социјалните мрежи, додавајќи дека истата го користи службениот автомобил „Рено Меган“ со гориво на...

МАЛЕРОТ НА ВЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР: Заев не можел да стигне, па во Вараждин испратил замена-малер!

Ако малерот во натпреварот против Шпанија беше лично Зоран Заев, на последниот наптревар против Чешка тој си испратил свој, заменски малер во ликот на Андреј Жерновски - коментира новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил    „Црпко не можел да оди...

„ДВИЖЕЊЕ ЗА ИЛИРИДА“ СО ПРЕДЛОГ ЗА ИМЕТО: Сепаратистичко албанско движење во Македонија бара земјата да се преименува во „Балканска Федеративна Република“

Продолжуваат провокациите од разни албански националистички и сепаратистички групи во Македнија, кои го користат моментот на нарушена заштита на државните интереси да ја промовираат својата политичка агенда во своите средини Порталот на албански јазик ИНА објави краток текст лиферуван од...

НАТО ИЗГОРЕ ВО МАКЕДОНИЈА, МИЛЧИН СЕ НАЛУТИ: Преписка помеѓу Владимир Милчин и Љупчо Палевски поради НАТО!

Палењето на знамињата на НАТО и ЕУ како одраз на чувството на мнозинството во Македонија предизвика и потреба за реакција од оние кои ја бранат, или пак се платени да ја бранат оваа опција Веднаш по палењето на знамињата, со...

ОПШТИНА АЕРОДРОМ КАКО ПАРКИНГ ЗА ЦИСТЕРНИТЕ НА ЗАЕВ: Жителите на општина Аеродром револтирани поради узурпираните паркинзи!

Општина Аеродром се претвори во паркиралиште за цистерните на Заев - обвинуваат граѓаните на социјалните мрежи, откако нивните платени паркинг места веќе со месеци се узурпирани од неколку цистерни и камиони на фирмата „Тритерол“ која се поврзува со кланот...

ПОЗНАТА ПРИЧИНАТА ЗА ЛОШИОТ СТАРТ: Социјалните мрежи ја најдоа причината за лошиот старт во Вараждин!

По скијачката авантура на Доломитите во Италија, во ски-центар во кој дневна карта за семејството Заеви за ски-лифтови чини 6.000 евра, Зоран Заев се пресели во Вараждин да ги бодри ракометарите. И, судејќи по реакцијата на навивачите и социјалните...

(Видео)НАРОДОТ СЕ САМООРГАНИЗИРА: Протест против двојазичноста во Прилеп!

Вечерва во Прилеп се одржа мирен протест против двојазичноста која беше изгласана од страна на пратениците на СДС во Собранието на Р.Македонија, без никаква претходна дискусија и дебата, и без присуствона опозицијата   Според информациите кои ги добивме од лица кои...

ТЕПАЧКА ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ: Градоначалникот на Шуто Оризари тепал Белгиски државјанин?

Тепачката за која пред три дена извести МВР во својот дневен билтен, а се случила во еден скопски хотел, всушност била тепачка помеѓу двајца некогашни соработници кои поради несогласувањата се скарале   На социјалните мрежи се појави информација дека на 13-ти...

МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ПОДЕЛИ НА ДВЕ ФЕДЕРАЛНИ ЕДИНИЦИ: Илирида и Славомакедонија како две единици на федералната држава!

По пораките испратени од бившите команданти на УЧК до Зоран Заев во врска со името на државата и спроведувањето на законот за двојазичност, различни радикални проалбански сепаратистички структури започнаа со засилена пропаганда да ја шират идејата за федерализација на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img