Социјални Мрежи

НАЈВЕРНИТЕ НАВИВАЧИ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ: Знаете ли кои се двајцата најверни навивачи на Македонскиот ракомет?

Ракометната еуфорија која владее во Македонија носи и свои последици по здравјето, особено поради познатиот стил на Македонската ракометна репрезентација да ги завршува натпреварите во апсолутна неизвесност   Поради ваквите „инфаркт натпревари“ социјалните мрежи ги лоцираа и најголемите и најверни навивачи...

„ЦАРЕ“ ТИ ЈА ЕБАА МАМИЦАТА: Социјалните мрежи го доразголеа „царот“ и неговите шарени другари!

Позеленет, без зборови, со главата забиена в земја како ној, го извади микрофонот, го изгледа бело новинарот Васко Ефтов, и поразен од сопствените канонади распослани по Фејсбук во времето кога беше никој и ништо, односно не беше владин човек,...

МИЦКОСКИ СО ЧЕСТИТКИ ДО РАКОМЕТАРИТЕ: Нека се множат победите јунаци!

-Упорноста се исплати, со срце и силна волја се бранат боите на Македонија. Честитки за победата на македонските ракометари. Нека се множат победите јунаци, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во честитката до ракометарите. Честитката на...

ЦРНО МУ СЕ ПИШУВА НА „МЗТ“: Управата на клубот ги трошела парите на клубот за да лумпуваат по дискотеки во Загреб?

Црна изгледа иднината на МЗТ Аеродром со новото раководство на клубот, поставено по партиски клуч По низата на катастрофални порази, аеродромци се жалат на неодговорното и расипничко работење на управата на скопскиот кошаркарски бренд. Како што пишува ФБ страницата „Аердром...

(Фото)ВЕЌЕ ПОЧНАА И ПРОВОКАЦИИТЕ: Албанците од денес одбиваат да зборуваат Македонски!

Порталот „Инфоњуз“ објавува сведоштва кои пристигнале до нивната редакција, но и поплаки од читатели кои уште првиот ден од изгласувањето на Законот за јазиците во собранието на Република Македонија со 69 гласа „ЗА“ имале проблеми на своите работни места. Како...

ЈУНАЦИ: Ниту еден затвор и политички монтиран процес не може да ги скрши овие јунаци!

На социјалните мрежи се појавија фотографии од денешната јавна седница на апелациониот суд на кој се разгледуваа жалбите по притворите на лицата неправедно и политички мотивирано се осомничени за 27-ми април   „ А што си мислевте ќе ги скршите а...

ЛГБТ, СЕКСУАЛНИ РАБОТНИЧКИ, ХЕЛОВИН МОЖЕ – БАДНИК НЕ: Отец Горан Стојчевски реагираше на хајката против дечињата кои присуствуваа на Бадникарската литија!

Иако немаше никакви реакции при организацијата и учеството на високи државни функционери на геј и парадите на сексуалните работнички, како и за присуството на функционери од власта кои го одбележуваа американскиот празник „Хелоувин“, последните неколку дена чествувањето на Бадник...

„МЗТ“ ПРОПАЃА, РАКОВОДСТВОТО СЕ СЛИКА: Пропаѓа еден од најпознатите спортски брендови од Скопје, Марин и Грнчаров се сликаат!

Спортскиот бренд од Аеродром продолжува да пропаѓа, додека раководството на клубот и општина Аеродром напразно ги трошат средствата наменети за финансирање на еден од најстарите и најпознати спортски брендови од Скопје Реагираат и аеродромци, кои се разочарани што нивниот клуб...

ДЕЦАТА ЖРТВА НА ПОЛИТИЧКИОТ РЕВАНШИЗАМ: Масовните отпуштања во општина Аеродром ги оставија децата без негувателки во градинките!

Политичкиот реваншизам на хунтата на власт почна да се одразува и врз децата, кои поради тесните внатрепартиски политики на СДС, не го добиваат вистинскиот третман во градинките Поради масовните отпуштања на негувателки од општина Аеродром, дечињата се оставени без соодветната...

(Вознемирувачко фото)ПСИХОЗАТА ПРЕРАСНУВА ВО МАНИЈАКАЛНОСТ: По труењето кучиња, почнаа и да се обезглавуваат!

Продолжува психозата на убивање на бездомни кучиња во Скопје, откако градското раководство не најде решение за отстранување на кучињата кои претставуваат опасност за жителите на градот Труењето на кучињата, што впрочем е и кривично дело продолжува, а се почесто се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img