February 29, 2024, 10:52 pm

Социјални Мрежи

АМЕРИКАНЦИТЕ ДЕЛАТ СПИСОЦИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ, ЗАЕВ САМО СПРОВЕДУВА: Јоци ги разобличува грантистите на Сорос и УСАИД кои се вработуваат во Влада!

Откако во јавноста излезе веста дека Јасминка Аневска не е портпарол во Владата, туку Миле Бошњаковски, nовинарката Јорданка Ивановска-Јоци реагираше и во статус на својот Фејсбук профил го напиша следново: Всушност, сликата со новите вработувања е јасна и е следна:...

СРБИЈА, БУГАРИЈА И ГРЦИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЗА МАКЕДОНИЈА: Состаноци помеѓу владите на соседите, ќе одлучуваат за нашата судбина!

Подредената ситуација во која се наоѓа Македонија во однос на соседите, а во која е доведена поради штетните и предавнички политики на Зоран Заев, земјата ја вратија два века наназад, барем кога станува збор за судбината на државата и...

КОГА ЛАЖЕШ И СЕ ПРАВИШ ПАМЕТЕН, А НА КРАЈОТ ИЗГЛЕДАШ ГЛУПАВО: Твитерџиите кои се вработија во влада без основна култура и познавања

Обидот на Твитерџиите кои се вработија во Владата и понатаму да лажат и да ја третираат јавноста како неписмена раја, не траеше долго. Имено, најновиот додаток на Владта на Р.Македонија, Влатко Васиљ инаку активен твитерџија, се обиде да ја...

ЌЕ ПОКАЧУВАЛ ПЛАТИ, АМА ЌЕ ГИ ПОКАЧЕЛ И ДАНОЦИТЕ: Заев покажува незнаење, ветува повисоки плати, а зголемува даноци, овие две мерки се косат меѓусебно!

Кога Заев ќе сфати дека даночната дисциплина е нарушена, а државната каса се празни, тогаш ќе удри со високи казни за да ја сузбие сивата економија и на тој начин ќе ја полни касата. Заев прво ќе ги поттикне...

НИКОЛА ДИМИТРОВ СВИТКА КИЧМА, ПА ТВИТЕР РЕАГИРАШЕ: И Александар Велики ќе биде Бугарин?

Попладнево порталите под контрола на власта објавија штура информација дека македонскиот МНР Никола Димитров имал средба со неговата колешка од Бугарија Екатерина Захариева на која „постигнале договор за компромис“. Оваа средба доаѓа по фамозната најава на Зоран Заев дека сме...

НЕ ГО ЧЕПКАЈТЕ СЕМЕЈСТВОТО: Антонио Милошоски го крева гласот против декаденцијата и уништувањето на традиционалното семејство!

По повод кампањата која СДС, заедно со соросовите организации и НВО финансирани од УСАИД со цел стигматизирање на традиционалното семејство, и наметнување на хомосексуалните бракови, коментираше и пратеникот Антонио Милошоски Оставете ги семејството и бракот на мира! 🇲🇰 ‪• Прво почнавте...

НА СДС ИМ СМЕТААТ ЖЕНИТЕ МУСЛИМАНКИ: Жестоки напади од мегафоните на СДС кон жените кои носат хиџаб!

Мегафоните на СДСМ/Сорос тргнаа во отворена хајка против сите жени од исламска вероисповест кои од верски причини и лични убедувања носат марама на главата, пишува порталот Журнал.нет. Таков е и доскорешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски. Мегафонот на...

КОЈ ПРЕКУ ФБ ДОШОЛ НА ВЛАСТ, ПРЕКУ ФБ И ЌЕ СИ ОДИ: Јорданка Ивановска – Јоци од поддржувач на „шарените“ стана жртва на штабските...

Отприлика вака работат од штабот на СДСМ. Нема проблем, само вие забавувајте се и лутете ме. Чим, по два месеци власт, стасавте со мене да се бавите, значи имате сериозни проблеми со моите статуси, напиша на Својот Фејсбук профил...

БОРЈАН ШТО НЕ МУ ПИШЕШ СЕГА НА МУКИ?: Двојните стандарди на соросоидните пропагатори!

Борјан на Мухи нема да му напишеш "ќе им се фатиш на педерите"? У уста те кодошка:)

ЗОШТО ВМРО-ДПМНЕ БЕШЕ 11 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: Не затоа што биле режим, туку затоа што СДС се неспособни морони

  Дали по само еден месец ви стана јасно зашто ВМРО беше на власт толку долго? Не затоа што беше режим туку затоа што СДСМ се… Дали по само еден месец ви стана јасно зашто ВМРО беше на власт толку долго?...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img