December 3, 2023, 3:09 pm

Социјални Мрежи

МАЛКУ ЛИ СЕ ОВИЕ РЕФОРМИ ЗА МЕСЕЦ ДЕНА: Мерцедесот испран, гаражата исчистена…

Мерцедесот испран, гаражата исчистена…. па малку ли се тие реформи за месец и кусур!?!? Мерцедесот испран, гаражата исчистена.... па малку ли се тие реформи за месец и кусур!?!? — Ilija Dimovski (@ilijadimovski) July 4, 2017

СДСМ ДА НЕ ГЛУМАТ „КОРИСНИ ИДИОТИ“ И ДА ГО ИСКЛУЧАТ ЗЕКИРИ: Професорката Астеруд бара СДС да го исклучат Мухамед Зекири од партија!

СДСМ не го делел ставот на Мухамед Зекири за хомосексуалноста, па уште елабориран со поткрепa од религиозни книги, од Куранот? Збориме за оној Зекири кој, онака најслучајно, стана тазе и инстант потпретседател и пратеник на партијата СДСМ? По ваквата...

НА СТРУГА ПЛУЌА ДА ИМАМ: Кампања против загадувањето на Струга – социјалните мрежи вријат со пораки!

Струга полека но сигурно станува најзагадениот град во Европа, откако депонијата која се запали пред неполн месец локаните власти и владата на Р.Македонија сеуште не успеаа да го изгаснат пожарот, ниту да изнајдат решение за дислокација на жариштето на...

ДРАГИ РАШКОВСКИ СО НОВ СИНГЛ АЛБУМ: „Доџи мала да чистимо лом“ во изведба на ген.сек на Владата на Р.Македонија снимена во подрум!

Генералниот секретар на Владата, денес во повеќе комична ситуација наместо да зборува за зголемувањето на минималната и просечна плата, се шеташе во подрумот на Владата и објаснуваше дека бил нерасчистен, заборавајќи дека истата таа владина зграда до минтата година...

СДС ЈА ЗАГУБИ ПОДДРШКАТА ОД АЛБАНЦИТЕ: Арменд Нухиу смета дека СДС ја следат комунистичката логика и во коалицијата имаат Албанци колку за на излог!

На социјалдемократскиот сојуз, исто како Сојузот на Комунистите порано, им било важно да имаат Албанци во партијата за да се покаже како граѓанска партија. Притоа ни тогаш, ни сега, за оваа партија не било важно дали тие Албанци имаат...

ЗАДИШАНИ И РАСТРЧАНИ, ВО СДС БАРААТ СРЕДСТВО ЗА БЕЛЕЊЕ ОД НАСА: Јорданка Ивановска-Јоци смета дека Зекири му дал 10.000 гласа предност на Груевски

Фрлањето на анатеми, со цитирање на стихови од Куранот од страна на потпретседателот на СДС Мухамед Зекири, денес предизвика жестоки реакции од ЛГБТ организациите, но и од оние кои во текот на „револуцијата“ стоеа рамо до рамо со Заев...

„АЈ У КЛАДБА“: И милион случаи на Т да поминат во СЈО, Теута никогаш нема да стигне на ред

  Ај у кладба дека и милион случаи на Т да поминат во СЈО, Теута никад нема да стигне на ред… Ај у кладба дека и милион случаи на Т да поминат во СЈО, Теута никад нема да стигне на ред. —...

КОГА ЌЕ ТИ ТЕКНЕ ЗА КОГО СИ ГЛАСАЛ: Вознемирувачко видео од човек кој си ја треска главата од ѕид бидејќи гласал за СДСМ

На интернет се појави видео од човек кој си ја удира главата од ѕид, вознемирен и во каење бидејќи својата доверба ја дал на СДСМ. Подетално објаснување за видеото нема, но не е ниту потребно, имајќи во предвид дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img