(Видео) Прекинат натпреварот меѓу Вотфорд и Челзи откако навивач доби инфapkт на трибините

Натпреварот меѓу Вотфорд и Челзи беше прекинат ппо инцидент на навивачките трибини. На еден од навивачите му се слоши, по што судијата веднаш го прекина натпреварот, а фудбалерите беа испратени до соблекувалните. Медицинските тимови на двете екипи веднаш се обиделе...

Неверојатно: Италијански одбојкар 13 години мислел дека е во “врска“ со манекенката Алесандра Амброзио!

Дури 13 години му биле потребни на некогашниот италијански одбојкатски репрезентативец, Роберто Кацанига дека неговата “врска“ со преубавата манекекна Алесандра Амброзио всушност била лага. Тој запознал извесна Маја, која му праќала слики од Алесандра, постојано комуницирале, но сепак за 13...

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра?

Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и поранешниот спортски директор Фабио Паратичи, кој сега работи во тимот на Тотнем. Тие се обвинети за лажно сметководство и проневера на...

Извлечени ждрепките: Македонија доби тежок пpoтивник во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство

Немавме многу среќа во ждрепката. Македонските фудбалери како противник го добија европскиот првак. Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Во полуфиналниот натпревар на 24-ти март следната година Македонија ќе...

(Видео) Драма во НБА: Леброн исклучен поради удирање со лакт на Стјуарт

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс беше исклучен ноќеска на натпреварот со Детроит. Џејмс на девет минути до крајот на третата четвртина намерно со лактот го удри во лице центарот на Детроит пистонс, Исаја Стјуарт по борба...

За овој потег на Јелена Ѓоковиќ зборува цел свет: Видете што направи сопругата на Новак кога се сретна со Зверев, по мечот со нејзиниот...

Јелена постапила пријателски и спортски по поразот на нејзиниот сопруг во полуфиналето со натурализираниот Германец. Јелена Ѓоковиќ беше во Торонто и во живо го бодреше својот сопруг Новак. По мечот против Александар Зверев отишла пред соблекувалната и направи голем гест. Новак...

Дмитри Паје повторно настрада во меч од француското првенство, а голем инцидент се случи во Лион. На дербито меѓу Лион и Олимпик Марсеј, ѕвездата на гостите доби удар со шише со вода фрлено од трибините во момент кога се обидуваше...

Пандев ја завршува својата фудбалска кариера

Рекордерот според настапи и постигнати голови во дресот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев потврди дека ова е последната сезона во која го носи дресот на прволигашот Џенова и во јули ќе стави крај на својата клупска кариера. Пандев во...

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни одам во пензија

Горан Пандев во интервју со Кориере дело Спорт откри дека ја игра последната сезона и во јуни ќе стави крај на кариерата, Македонецот додава дека нема амбиции да стане тренер. Горан Пандев вели дека ова дефинитивно е неговата последна сезона....

Мојсовски со признавање на фиктивни клубови им оневозможува на докажани биатлонци да се натпреваруваат

Шестнаесет биатлонци го откажуваат своето учество на светските, европските и регионалните купови во биатлон поради фиктивните клубови прифатени од страна на Агенцијата за млади и спорт. Членови на сегашната скијачка федерација на македонија имаат остварено квалификации за да настапат на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img