МАРТИЈА ПОВТОРНО ОСВОЈУВА: Ова е нејзината евровизиска песна

Мартија Станојковиќ од Куманово е нашата преставничка на овогодиниешното издание на изборот за песна на Детската Евровизија. Малата Мартија се прослави во српското талент шоу „ПинМакови Ѕвездички“  каде буквално го маѓепсуваше не само жирито, туку и целата публика во студиото,...

ХРАБРОСТ ИЛИ ЛУДОСТ: Еве како братот на Ана Николиќ ја запроси девојката

Братот на пејачката Ана Николиќ, Марко Николиќ веќе некое време е во врска со манекенката Јелена Марковиќ. Јелена беше Мис на Србија, а денес работи како модел. Марко ја официјализираше врската, а ја запроси на несекојдневен начин. Тој својата сакана...

УРНЕБЕС ВИДЕО ОД СНИМАЊЕТО НА ,, ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Прегледано е повеќе од 20.000 пати за само еден час

Аца Лукас не поминал баш најдобро за време на снимањето на шоуто ,,Ѕвездите на Гранд“ бидејќи доживеа мала незгода која и присутните имале можност да ја видат. Аца ноншалантно ја подигнал ногата на масата во текот на снимањето , ги...

И СЕВЕРИНА ЛУПИ ПИПЕРКИ И ПРАВИ АЈВАР: Се подготвува за зима

Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба открива дека Северина станала вистинска српска снаа, како и дека била главен готвач додека во нивниот семеен дом се подготвувала зимницата. Пејачот гордо раскажа како Севе со него и неговата сопруга Оља лупи пиперки и...

Марија Шерифовиќ и Саша Поповиќ плачеа после настапот на оваа девојка!

Натпреварувачката Драгана Петровиќ Маза која е по вторпат во “Ѕвездите на Гранд“ за првиот настап во новата сезона ги доби сите пофалби од стручното жири, освен од таинствениот член на жирито. Судијата чиј идентитет се уште се крие во тајност...

(ВИДЕО)ГО ПОТРЕСЕ ЖИРИТО СО НАСТАПОТ: Македонец легна на сцената на Sвездите на Гранд!

 Одличен пет... Македонија се буди... Вечерва си најдобар... Одлична експресија, интонација, изглед... само дел од позитивните коментари од жирито за Костадин Петрушев (24) од Скопје, кој со песни од Дино Мерлин и Тоше настапи во Sвездите на Гранд. Костадин пееше...

ФИЛМОТ КОЈ ГИ РАЗДЕЛИ ЏОЛИ И ПИТ: Објавен и вториот трејлер за филмот кој ги раздели Џоли и Пит

Овој втор трејлер ја прикажува љубовната приказна во која американскиот разузнувач (Пит), кој се наоѓа во Мароко во 1942 година, се вљубува во активист на францускиот отпор (Котијар) Студиото "Парамаунт" го објави вториот трејлер за филмот "Allied" со Марион Котијар...

ЅИРНЕТЕ ВО НОВИОТ ДОМ НА ЏОЛИ: Луксуз на сите страни

По поднесување на документи за развод од Бред Пит, Анџелина Џоли изнајми куќа во Калифонија. Станува збор за домот на екс сопругата на Чарли Шин, Денис Ричардс. Имотот располага со 800 метри квадратни површина, а куќата има шест соби, осум бањи,...

Шабан Шаулиќ избоден со нож

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, бил избоден на настап во Виена. – Влегов во ходник во кој имаше светло. Ме повлекоа за рака. Почувствував нож во грбот. Среќа е што не погодија некој нерв, вели Шабан. Пејачот додава дека биле...

ВЕЧЕРВА: Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечер од 20 часот ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img