ДАЛИ ЌЕ СЕ ЕМИТУВААТ ,,ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“,, ПИНКОВИ ЅВЕЗДИ“

Здружението за заштита на авторските и музички права (ЗАМП), на барање на Организацијата на српските музички автори СОКОЈ, од 1 октомври забранува јавно емитување на музика од репертоарот на СОКОЈ на сите радио и телевизиски станици на територија на...

СЕ УРНА АВИОНОТ НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Тешка несреќа преживеа приватниот авион на Кристијано Роналдо, кој се урна во текот на слетувањето на пистата на аеродромот „Ел Прат“ во Барселона. Според првите информации причина е дефект на тркалата, но добра вест е тоа што нема жртви, освен...

KAMEРИТЕ СНИМИЈА СЕ: Бред Пит и Џенифер Анистон на таен состанок во хотел

Драмата околу разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли продолжува, а овој пат во центарот на вниманието е Џенифер Анистон. Наводно неколку недели пред објавата за разделбата на двојката, Бред и Џенифер се сретнале во приватен апартман, а тоа го...

ТРАВОЛТА: Скиентологијата ме спаси по смртта на син ми

Славниот актер Џон Траволта го загуби својот син Џет, а од силната болка го спасило учењето на скиентотшката црква, на која тој ѝ припаѓа. Славниот актер Џон Траволта во 2010 година го загуби својот син Џет, а од силната болка...

БРЕД САКАЛ ДА СЕ СМИРАТ, ЏОЛИ МУ ГО БЛОКИРАЛА БРОЈОТ

Анџелина Џоли го блокирала бројот на Бред Пит кој се обидел да ја добие неколку пати по поднесувањето на барање за развод. 41-годишната актерка на свои блиски пријатели им соопштила дека избегнува секаков контакт со нејзиниот сопруг, откако парот соопштио...

СТОЛЕ СТОИЛОВ ГО ЗАГУБИ МОБИЛНИОТ: Ова момче му го врати без да побара ништо за возврат

Македонскиот ракометар Столе Стоилов на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се заблагодарува на едно чесно момче кое го пронашло неговиот изгубен мобилен телефон. Момчето по име Бранко, не побарал ништо за возврат и неговата постапка е поздравена од...

ФБИ се откажува од истрага против Бред Пит

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) најверојатно ќе се откаже од истрага против Бред Пит, поради наводно малтретирање на неговите деца, објави магазинот „Пипл“. Извор од ФБИ за магазинот изјавил дека од досегашните докази и видеото, кое се споменуваше како повод...

АЛЕН ДЕЛОН ПРИСТИГНА ВО БЕЛГРАД: Се очекува и Парис Хилтон

Познатиот француски глумец Ален Делон синоќа пристигна во Белград, објави српската телевизија РТС. Осумдесет годишниот Делон бил пречекан на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ од возач и веднаш бил префрлен во хотел. Според српските медиуми, посетата на актерот на Белград не е...

БОСАНКА ВИНОВНА ЗА РАЗВОДОТ:причината е посериозна од обично неверство

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит. Распадот на Бранџелина ги поттикна светските медиуми постојано да ги бараат причините за тоа. Официјално, актерката се разведува од актерот поради непребродливи разлики. Таа побара и старателство над шестте деца. Првите теории...

ТРИ ГОДИНИ ПО СМРТТА: Со емотивна објава на Фејсбук , Коки му оддаде почит на Дуле

Македонија пред три години го загуби Душан Љубисављевиќ, едната половина од популарното дуо „Дуле и Коки“. Три години подоцна неговиот долгогодишен соработник Коки, со емотивна објава му одаде почит на својот прерано заминат пријател. Коки на Фејсбук го објави хитот „Колку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img