Ѕвeздата од сeријата „Радио Милева“ пoзитивнa на кoрoнaвирyс

Една од најомилените српски актерки, шеесет и тригодишната Олга Одановиќ, е заразена со корона вирусот. Според информациите, ѕвездата од серијата „Радио Милева“ има пневмонија. Охрабрувачки факт е дека Олга не е хоспитализирана, туку е во домашна изолација. „Имам коронавирус и воспаление...

Шпaнска сeрија: Шoк за Цеца – Карлеуша се врaќа во жирито на Грaнд?

Новата сезона на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“ почна добро, луѓето го следат, коментираат, а челниците задовлно ги тријат рацете поради високиот рејтинг. Иако доста се полемизираше дали Цеца Ражнатовиќ, која седна на столчето на Јелена Карлеуша, ќе привлече исто внимание како...

(Видео) Хит на социјалните мрежи: Како изгледа кога Цеца и Карлеуша се заедно во „Ѕвездите на Гранд“

Монтажа со Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша од „Ѕвездите на Гранд“ е хит на социјалните мрежи, а оваа сцена дефинитивно нема да имате прилика да ја видите на телевизија. Имено, откако Јелена си замина од „Ѕвездите на Гранд“, Цеца стана...

„Би тe зaдaвилa co paцe“: Пpoтeкoa ckaндaлoзни пopaки кoи Северина ги иcпpaтилa нa диpeктopкa нa yчилиштe

Северина испраќала заканувачки пораки на директорка на Основното училиште каде оди нејзиниот син Александар, Лилјана Клингер, тврдат хрватските медиуми. Имено, како што пишуваат медиумите, директорката случајот го пријавила во полиција, а потоа го известила и МВР дека полицијата не превземала...

Тони Цетински: По смpтта на Тоше Проески им се оддадов на пороците

Хрватскиот пејач Тони Цетински гостувал на телевизијата „Лаудато“ каде што зборувал за неговото практикување на верата, пишува хрватски „Индекс“. Пејачот рaскажал дека неговата баба Марија, која била голем верник, тајно го крстила во два часот наутро. „Тајно ме крсти во Новиград...

Аyдито на Наташа Беквалац смaчкaно од камиoн, фанoвите потрeсeни од нeсрeќaта

Утрово во 09:35 часот во Белград српската пејачка Наташа Беквалац доживеала сообраќајна несреќа. Според информациите на српските медиуми нејзиното Ауди буквално било смачкано од камион. -Таа е добра и нема повреди. Возела буквално со 10 километри на час кога камионот го...

(Видео) Еве како изгледа сопругата на Драган Стојковиќ Босанец

Имено, Босанецот на 44 -годишна возраст е оженет со сопругата Дуња, со која ги има синот Александар и ќерката Александра Стојковиќ. Еднаш зборуваше за нивната љубов, и во таа прилика истакна дека секогаш знаел дека таа е вистинска. „Мило ми е...

Дара Бубамара скpшeна од бoлкa: “Зaмина човeкот кој нaјмногу го сaкав, изгyбив се”

Таткото на пејачката Дара Бубамара, Петар Перо Аџиќ почина, а трагичната вест со јавноста ја сподели токму самата пејачка. - Татичко, што не напушти… те сакам, ти си мој Бог, напиша Бубамара. Нејзиниот татко инаку почина на 70 – годишна возраст...

(Видео) Дpaмa нa cpeд eмиcиja вo живo: Ha вoдитeлки им coопштилe дeкa ce пoзитивни нa кopoнaвиpyc, пa ja нaпyштиja cцeнaта

На водителите Ана Наваро и Сани Хостин среде американското шоу „The View“ на телевизијата ABC им беше кажано дека мора да го напуштат шоуто. – Вие две мора да излезете на кратко, им рекол човекот зад камерите. Ана и Сани биле...

Познатата српска актерка позитивна на кoрoнавиpус

Слобода Мишаловиќ е позитивна на коронавирус, поради што снимањето на серијата „Тајните на лозата“ беше прекинато на 19 септември, пренесува „Телеграф.рс“. Наводно, снимањето било паузирана додека сите членови на тимот не биле тестирани за вирусот. Истите медиуми наведуваат дека другите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img