Дневен хороскоп за 12 декември – еве што ве очекува денес

Овен Ако повеќето луѓе околу вас се противат на вашите идеи, нема потреба да инсистирате на вашите првобитни намери. Некој нема да има разбирање за вашите неуспеси. На љубовно поле делувате вознемирено. Полесно ви е да обвините некого за вашата...

Дневен хороскоп за 11 декември – еве што ве очекува денес

Овен Вашиот дом и семејството секогаш ви биле најпријатното нешто што ви ја дава целата сила и енергија. Тие се вашиот „ветар во грбот“, со нивна поддршка постигнувате сѐ што сте замислиле да остварите и на работа и на приватно...

Ракот повлечен во себе, Водолијата внимателно да троши пари

ОВЕН Вредни сте и посветени на работата, но сепак не доаѓате до конкретен резултат и награда. Бидете трпеливи, бидејќи напредокот е неизбежен. Време е да престанете да бркате личност која очигледно не ви го дава вниманието што го очекувате. Пречувствителни сте. БИК Песимисти...

Бикот скржав кон партнерот, Близнаците фокусирани на парите

ОВЕН Внимавајте да не си бидете сопствениот најголем непријател. Можете лесно да земете заеми или позајмици. Партнерот е очаен, бидејќи му носите незадоволство од вашите критики и кавгаџиско расположение. Можни се промени на кожата. Консултирајте се со дерматолог. БИК Не реагирајте на провокации. Важно...

Дневен хороскоп за 8 декември: Вие сте идеална цел за страсно вљубување

Овен Тоа што сте го замислиле, ќе го постигнете со помош на невидливи сили. Ако имате емоции кон Скорпија, сметајте на љубомора и одмазда. На деловно поле, ангажирани сте околу одредени луѓе и нивните приватни проблеми. Вашата грижлива улога ќе...

Дневен хороскоп за вторник (07.12.2021)

ОВЕН Работа: Одложете ги термините за друг ден и уживајте. Вашата работа нема да побегне. Намалете темпо. Љубов: Доколку сте во брак, денес е многу добар ден за вас бидејќи имате максимална поддршка од партнерот. Здравје: Вкочанетост и болки во грбот БИК Работа: Потребно...

Овие хороскопски знаци ќе доживеат голема љубов за време на празниците кои ни доаѓаат

Неколку хороскопски знаци ги очекува флерт, љубов, и добро расположение во текот на празниците. БИК: Очекувајте го неочекуваното Како се ближи крајот на годината и доаѓаат празниците, така и кај вас времето отчукува. Универзумот ви го носи најубавиот љубовен цвет. Очекувајте...

Бикот во емотивен баланс, Овенот да не губи важни документи

ОВЕН Водете сметка и за важните документи. Немојте да изгубите некој документ. Ова поле не е добро поставено. Единствено со двострани напори може да ја сочувате врската. Потребно е сами да дефинирате што сакате. Отежнато дишење, проблеми со тахикардија. БИК Ако постои било каква...

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен: Повреден малолетник и уште 4 лица…

Вчера во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(57) од Битола и трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, со...

Дневен хороскоп за 5 декември – еве што ве очекува денес

Овен Бидете внимателни во некои нови инвестиции. Не е време за импулсивни реакции и големи промени. Склони сте да го критикувате партнерот за разни ситници, но веројатно и вас ве критикуваат. Не сте сигурни како да го реализирате она што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img