ТРАГЕДИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПРАЗНИКОТ: Прегазен пешак кај с.Дреново починал на лице место!

Околу 13 часот и 30 минути на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, на мостот на Црна река кај селото Возарци се случила сообраќајна незгода при што 31-годишниот М.Т. од Струмица управувајќи возило „Пунто“ со струмички регистарски ознаки прегазил...

ДЕДО ШВЕРЦУВАЛ ПОЛА КИЛОГРАМ КОКАИН: На Табановце фатен дедо од Гостивар со пола килограм кокаин!

Министерството за внатрешни работи по спроведена истрага спречи меѓународен транспорт на наркотична дрога кокаин во вкупна тежина од 580 грама, при што од слобода е лишен М.А.(73) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено...

ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ 50 КУБИКА ДРВА: Во пограничната линија кај гостиваско фатени 50 кубини метри нелегално исечени дрва!

Полициската станица за граничен надзор при РЦ-Север, Маздрача, откри нелегално исечено огревно дрво натоварено во 2 товарни моторни возила во атарот на селото Јеловце гостиарско. Се работи за околу 50 метри кубни дрва. Полицијата, особено граничната во овој регион во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img