Малолетно девојче тешко повредено откако било удрено од автомобил во Скопје…

На 21.12.2021 во 14.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, патничко возило „пежо 307“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(59) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, информира МВР. Во несреќата малолетничката се здобила...

Приведен жител од Гостивар – кај него пронајдени пиротехнички средства

На 21.12.2021 околу 16.35 часот на ул.„Борче Јовановски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Госивар го лишиле од слобода Б.А.(49) од Гостивар. При преглед во неговата монтажна барака биле пронајдени околу 1600 разновидни петарди и други...

Не застанал на даден знак, па се дал во бегство: Приведен 22-годишен скопјанец поради кокаин

На 21.12.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.М.(22) од Скопје. Имено, на крстосница од бул.„ВМРО“ со бул.„Партизански одреди“ тој со возилото кое го управувал не застанал на знак за запирање даден од полициски...

(Фото) Пред малку: Ekcплозија во возилото во кое се возеше Претседателот на Стопанската Комора за Енергетика на Македонија

Експлозија во возилото во кое се возеше Претседателот на Стопанската Комора за Енергетика на Македонија Гдин Ѓорѓи Манасков со сопатник, кој возеше на автопатот кај обиколницата Визбегово према Скопје север. Брзата интервентна полиција која беше во близина и противпожарната екипа...

Притвop за уaпceните во „Дивo Насеље“ За осум ocoмничени 30 дена, за еден осумдневен притвop

Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, пред судија на претходна постапка денеска беа спроведени девет лица осомничени, дел за кривичното дело криумчарење, а дел за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,...

Ekcплозија во Чаир, ова се деталите

На 20.12.2021 околу 04.15 часот во СВР Скопје, Ф.С.(29) од Скопје пријавил дека слушнал експлозија, по што забележал дека пред зграда на подрачјето на Чаир настанал пожар во неговото патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки. Од пожарот биле...

Пронајден починaт маж во Скопје, телото предадено на обдykција, се работи на расчистување на случајот

На 20.12.2021 во 17.04 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека во сопствениот стан на ул.„Никола Тесла“ бил пронајден починат В.М.(67) од Скопје. Смрт без траги на насилство констатирала екипа Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител...

Haпаднат вработен во ЕВН додека извршувал работни задачи во липковско

Вработен во ЕВН Македонија вчера бил физички нападнат во липковско додека извршувал работни задачи, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 15:30 часот во СВР Куманово, вработен во ЕВН Македонија пријавил дека додека извршувал работни задачи во село Никуштак, општина Липково,...

Турски државјанин уапсен на ГП „Деве Баир“ откако покажал „невистинити документи“

Турски државјанин е уапсен вчера на Граничниот премин „Деве Баир“, откако на границата покажал „невистинити документи“ за приколка, информираат од Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 18:20 часот на Граничниот премин „Деве Баир“, при извршена проверка на Б.М. (60)...

Уапсена Русинка, Украинка и Србинка во угостителски објект во Жеровјане – ова се деталите

Ноќеска (21.12.2021) околу 01.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект во тетовско Жеровјане, сопственост на 31-годишниот А.А. од Боговиње, при што затекнале и привеле три странски државјанки, А.У.(24) од Русија, О.К.(33) од Украина и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img