Uncategorized

КОЈ ЌЕ БИДЕ СОСТАВОТ НА ПРЕОДНАТА ВЛАДА: Жестока расправа во Собранието за составот на владата задолжена за спроведување на избори!

Собранието на Република Македонија денеска согласно договорот постигнат на лидерската средба треба да ја избере преодната влада која ќе ги организира парламентарните избори закажани за 11 декември. Во преодната влада опозицијата треба да ги добие министерските места во секторите внатрешни...

ДУДИНКА: СДСМ и АЛАХ

Дудинка ексклузивно го разоткрива МАСТЕР планот на Зоран Заев за успех на СДСМ на изборите на 11-ти декември. Имено, откако на сите (Грујо, Бејли, Хан, Заев, Ахмети, Тачи, Гериз…) им е дефинитивно јасно дека ВМРО ќе победи со околу 200.000...

МВР ДОБИ НОВИ 25 ВОЗИЛА: „Шкода јети“ донација од Чешка

 Донација од 25 возила „Шкода јети“ во вредност од 740.000 евра денеска предаде Чешката амбасада во Македонија за потребите на граничната полиција при МВР. Министерот за внатрешни работи Митко Чавков истакна дека оваа донација е исклучително важна за потребите на...

НАЈДОБРИОТ ПОЈАДОК ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА КИЛОГРАМИ

Дали постои некоја намирница или чпудотворна состојка која предизвикува слабеење доколку се консумира наутро? На ова прашање постои само еден одговор: протеин Голем број на научни истражувања укажуваат на фактот дека високопротеински појадок како јајца, сланина го надминува појадокот со високасодржина...

ZORAN ZAEVI СРЕЌЕН ТАМУ КАДЕ ШТО СЕ ПОНИЖУВА МАКЕДОНИЈА: Политичката поддршка од „Балистите“ поважни од негирањето на Македонија!

Заев седеше во ложата на трибините и си правеше „селфи“, додека во исто време на само неколку метри од него се вееја знамиња на УЧК и шалови со карта на голема Албанија, среќен онаму каде што се понижува Македонија Негирањето...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img