Uncategorized

(Фото) Според обвинитeлcтвото, Милески Кичеец еднаш возел со непpилaгoденa брзина, а вторпат кога е склопена спогодбата- возел со прилагодена брзина

Во соопштението и одговор на јавното обвинителство за сообраќајната несреќа предизвикана од Зоран Милески Кичеец (еден загинат и 7 повредени) која беше „крунисана“ со спогодба за признание на вина и 6-месечна казна затвор и покрај една човечка жртва, има...

Реџепи: Ја криев одлуката да не најдат друг пратеник кој ќе гласа против оваа влада

Пратеникот Кастриот Реџепи вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 откри зошто ја криел одлуката да се премисли, и да не гласа против владата, што предизвика многу бура во јавноста. Реџепи открива дека ја криел одлуката за да може да не...

Арсовска: Да гледаме кон иднината и да ги надминеме разликите за Скопје повторно да биде град на солидарноста и соживотот

Во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, делегации од земјава и од странство денеска положија цвеќиња пред Споменикот на ослободителите, на платото пред Владата. – Денес ја имаме можноста да живееме во слободен град, но тоа е...

Пари, пишtoл и koHдом до креветот – објавени нови фотографии за кои се тврди дека се од спалната соба на Борисов

Нови фотографии оваа недела беа испратени до локалните медиуми, а кои наводно го прикажуваат поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов, како спие во државна резиденција со значителна сума евра во фиока и пиштол оставен покрај креветот. На едната фотографија се гледа...

Трајановски: Делата оставени после секоја генерација остануваат да говорат, честит празник Скопје

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски, го честита „13- Ноември“ ден на ослободувањето на Скопје. -Денес навршуваат 77 години од херојскиот чин на плејадата борци кои ги заложиле своите животи за ослободување на Скопје. Скопје станува политички и културен...

Akтивиран официјалниот Твитер профил на министерот за надворешни работи Буjap Ocmaни

Твитер профилот на министерот за надворешни работи Бујар Османи од утрово повторно е активен откако вчера тој на „Фејсбук“ објави дека профилот бил предмет на хакерски напад. -Од утрово е вратен профилот, освен неколку избришани твитови на прв поглед не...

Стоилковски: Два месецa срамна истpaга за да се сокрие одговорноста на Филипче и 3aeB за пожapoт во Тетово

Два месецa нема ништо конкретно од истрагата за тоа чија е одговорноста за тоа што болница полна со пациенти за три минути се пеплоса. За минути изгоре болница со 14 жртви, најголемиот дел од нив пациенти. Истрагата по два...

Дали власта ќе има мнозинство во Парламентот да се донесе буџетот?

Од понеделник во Собранието треба да почне расправата за Предлог-буџетот за 2022 година. Министерот за финансии Фатмир Бесими во интервју за МИА вели дека е важно тој да биде донесен во законски предвидениот рок, бидејќи со него се обезбедува...

ОФИЦИЈАЛНО ВИДЕО: Ова се песната и спотот со кои децата од „Дајте музика“ ќе ја претставуваат Македонија на Детска Евровизија

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија. Песната кој вечерва беше промовирана во јавноста се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img