January 17, 2022, 5:15 pm

Временска Прогноза

Сончев ден и денес!

 Денес (30.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.   Придружете се во најновата фејсбук страница која е...

Денес-прекрасен сончев ден!

Денес (29.09.2016) територијата на Македонија ќе биде под влијание на доста изразениот антициклон кој е со центар над централна Европа. Поради тоа времето денес ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец...

Денес претежно сончев ден во Македонија!

 Денес (28.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 24 степени. Најава: И понатаму следува периодот на стабилно и суво...

ДЕНЕС ТОПЛО ВРЕМЕ

И денес продолжува пријатно топло време! Денес (27.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и пријатно топло во текот на денов со умерена облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 23 степени.    Придружете...

Следува ПОЗНАЧИТЕЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ на времето!

 Полека но сигурно на ова невообичаено студено време за овој период од годината му доаѓа крајот. Веќе од четврток (29.09.2016) територијата на Македонија постепено ќе подпаѓа под влијание на топла воздушна маса која од Атлантикот полека ќе се шири...

ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛКУ ПОВЕЌЕ ОБЛАЦИ

Денес (25.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена , на некои места повремено и значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи вцо интервал од 16 до 22 степени. -Кон...

Денес-пријатно топол ден!

 Денес (24.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и пријатно топло со умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 17 до 24 степени. -Следува период на претежно стабилно и суво време. Временската прогноза...

ДЕНЕС – СОНЧЕВ ДЕН!

 Денес (23.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево но релативно свежо. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 15 до 22 степени. Временската прогноза ја подготви: Славчо Попоски

ДЕНЕС ДОЦНА ПОПЛАДНЕ И НАВЕЧЕР РАЗВЕДРУВАЊЕ!

Денес предпладне и околу пладне времето во Македонија ќе биде умерен , на некои места значително облачно. Сеуште на некои места ќе има услови за слаб локален дожд. Доцна попладне и во вечерните часови ќе настапи разведрување на времето...

Денес попладне и навечер послаби локални врнежи од дожд!

 Денес (21.09.2016) времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и свежо. Во попладневните и во вечерните се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img