January 21, 2022, 11:45 am

(Видео)ХИРУШКИ ПРЕЦИЗНИ НАПАДИ: Сириската армија се поефикасно го намалува бројот на терористи!

Сириската авијација во текот на денешниот ден изведе поголем број на воздушни напади врз позициите на ИСИС во Деир ез Зор Како што наведуваат воените извои, милиметарската прецизност на ударите врз позициите на терорисите била обезбедена благодарение на беспилотните летала....

ДВАЈЦА КИНЕСКИ ДРЖАВЈАНИ УАПСЕНИ ВО ТУРЦИЈА: Поради поврзаност со новогодишниот масакар, уапсени двајца Кинески државјани!

Турските власти во текот на вчерашниот ден уапсиле двајца Кинески државјани од Ујгурско потекло за вмешаност во Новогодишниот масакар во Истанбул во кој загинаа 39 лица, пренесува државната агенција Анадолу   Двајцата осомничени, Омар Асим и Абулиези Абудухамити се притворени од...

(Видео)СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА АЕРОМИТИНГ: Сааб ЈАС-39 „Грипен“ се урна во Тајланд при маневар на аеромитинг!

Воен авион од типот „СААБ Грибен“ кој учествувал на авиомитингот во Тајлант на аеродромот Хат Јаи на југот на земјата, се урнал за време на приредбата наменета за децата, по што експлодирал, убивајќи го пилотот Снимката е направена од присутните...

АГЕНТИ НА ЦИА СИ ПОДНЕСУВААТ ОСТАВКИ: По лажниот извештај и измислените афери за Трамп, агенти на ЦИА бегаат од разузнавачката агенција!

Моралот во американската разузнавачка агенција ЦИА опаѓа поради расправиите кои ги имаат различните разузнавачки служби со новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, а повеќе агенти веќе ги потпишале нивните оставки, пренесе вчеравечер Ројтерс Според зборовите на висок претставник на една...

ТРАМП ЌЕ ГИ УКИНУВА САНКЦИИТЕ КОН РУСИЈА: Можеби не веднаш, но во блиска иднина Трамп планира нова ера на соработка со Русија!

Избраниот претседател на САД Доналд Трамп во интервју за весникот „Волстрит џурнал“ соопштил дека не планира веднаш да ги укине санкциите кон Русија, но не ја исклучува можноста дека тоа ќе се случи во иднина Како што соопштува весникот, политичарот...

БРИТАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ ОТКРИЕНИ: Поранешен припадник на МИ-6 —го направил „компромитирачкото досие“ за Трамп

Извештајот за наводното компромитирачко досие за новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, кое наводно го има Русија, го подготвил поранешниот соработник на британската разузнавачка служба МИ-6 Кристофер Дејвид Стил. Сега тој е еден од директорите на приватна фирма "Орбис бизнис...

НА ТРАМП МУ ПОДГОТВУВААТ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ДЕНОТ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА

Масовни протести се очекуваат во американската престолнина на 20 Јануари. Учесниците на протестот сакаат да ја прекинат инаугурацијата на 45-от претседател на САД Доналд Трамп, пренесува Ројтерс, повикувајќи се на организаторите од групата DisruptJ20. Планирано е да бидат блокирани 12 контролни...

Кучето на Обама гризна девојка во Белата Куќа

Кучката Сани, миленичето на семејството Обама, гризнала за лице една млада гостинка во Белата куќа. 18-годишната девојка, пријателка на Малиа Обама пришла да ја помази Сани, но таа ја гризнала за лице. Семејниот лекар Рони Џексон оценил дека раната треба да...

Падна авион полн со злато

Авион кој пренесувал злато вредно милион долари, се сруши во Зимбабве. Во авионот имало две личности, а непосредно пред падот се појавиле проблеми со мторот на леталото. Мештаните слушнале како авионот нисо прелетал над нивните куќи. Во авионот се пренесувале...

СТРАШНО: Тинејџерка го пренесувала во живо своето самоубиство на Фејсбук

Застрашувачко видео на кое се гледа самоубиството на 12-годишната девојка се шири на Интернет, а полицијата нема начин да ги убеди сопствениците на порталите да го симнат од интернет! Кетлин го пренесувала своето самоубиство во живо на Фејсбук на што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img