January 21, 2022, 12:34 pm

Социјални Мрежи

ВРИЈАТ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Наместо меѓу својот народ, Заев потроши 100.000 евра за прослава во Солун!

Само Заев не слави Нова Година со своите Македонци и со граѓаните на Република Македонија, туку со цел кабинет отиде на славење во државата Грција која од нас бара да го смениме нашето име. Вакви се коментарите на дел...

МИЦКОСКИ ЗА НОВА ГОДИНА ВО СТРУМИЦА: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за Нова година со најблиските!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за новогодишните празници е во Струмица, прославувајќи во семејна атмосфера. Тој најлудата ноќ ја поминува со своите синови Антониј и Јован, како и сопругата Рози која потекнува од Струмица. Се најде време и за куса прошетка...

ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ЗАЕВ МАЛТРЕТИРА ЖЕНИ: Лице познато како партиско обезбедување од Битола, малтретира жени!

Продолжува дрското, безобразно и нецивилизирано однесување на членовите на СДСМ. Овој пат удрија врз жените. Зоран Христовски активен член на СДСМ од Битола има пратено повеќе пораки со несоодветна и примитивна содржина на неколку жени. Ова се случува во време...

ПРАТЕНИК КРЕВА ЧАЛАМ И СЕ ЗАКАНУВА ПО ФЕЈСБУК: „Прелетачот“ Чедомир Саздовски се заканува на активисти на „шарената револуција“

Таканаречениот „прелетач“ од партија во партија, пратеникот Чедомир Саздовски попладнево најверојатно под дејство преку социјалните мрежи во приватни пораки се заканувал на повеќе лица, инаку претходни активисти на т.н. „шарена револуција“   Чедомир Саздовски, лице кое благодарение на надчовечките напори на...

РУСКАТА АМБАСАДА СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во наредните денови следува силно руско влијание во Македонија!

Руската амбасада во Македонија преку социјалните мрежи испрати сериозно предупредување за претстојниот период, објавувајќи дека следи период на силно и зголемено руско влијание    Внимание! Во претстојните денови се прогнозира забележително зголемување на #РускоВлијание на целата територија на #Македонија и пошироко....

(Видео)САМКА ИБРАИМОСКИ ЈА ПОГРЕШИЛ ПРОФЕСИЈАТА: Доскорешниот министер ги воодушеви гостите во еден скопски локал со талентот за пеење!

До нашата редацкија пристигна снимка од воодушевените гости на еден скопски локал, кои имале чест да присуствуваат на перформанс на доскорешниот министер Самка Ибраимоски Според реакцијата на гостите, Ибраимоски има вистински талент за пеење, гостите констатираат дека ја погрешил професијата.

НАВРЕДИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДРЖАВАТА: Мухамед Зекири продолжува со навредите кон Ѓорѓе Иванов

По денешното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов во Собранието на Република Македонија пратеникот од владеjачката СДСМ, Мухамед Зекири, на социјалните мрежи напиша „Што и да се каже е излишно. Фикусот остана фикус“. Според Зекири, Иванов е најголемиот загадувач во Македонија. Иванов...

ЗАВРШИ ЛИ ПОСТОТ ЗА ПОПОВИТЕ: Наум и Пимен големи мераклии на кафани и женско друштво!

..................... ПОПОВИТЕ се РАСПОЛОЖИЈА .................... --------------------------------------------------------------------------------- ... дали од женското друштво или оти им заврши постот ... П.С - ние ќе си постиме до 7-ми Јануари ...!!!  

НАЈЧЕВСКА МНОГУ ИМ СЕ НАЛУТИ НА ДРУГАРИТЕ: Срам да ви е, не ве избравме за ова, од мене нема да бидете избрани пак!

Во својот најнов Фејсбук статус провладината активистката од СДСМ Мирјана Најчевска жестоко удри по пратениците што гласаа за новиот министер за здравство Филипче. -Срам да ви е. И тебе Ирена и мој Павле и Маја и на сите што тврдите...

ХАКИРАН И БИЛ ПРОФИЛОТ: Солза Грчева се пожали дека и бил хакиран профилот и дека не го напишала статусот за Филипче, ама мисли дека...

-Некој умешно составил статус во мое име и ова морам да го демантирам. Ова ми се случува по втор пат, за што ме предупредија мои пријатели, напиша Грчева. Солза Грчева тврди дека нејзиниот профил на Фејсбук бил хакиран и дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img