January 20, 2022, 12:57 am

Социјални Мрежи

КОГА ЌЕ ДОЈДАТ, ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ: Никој не барал од Македонија да дојдат мигранти – а ти дозвола бараш за до контејнер?

#НиколаДимитров Е #ЗаМигранти Да се потсетиме кога ќе дојдат. Будала памти, паметан записује.... #НиколаДимитров Е #ЗаМигранти Да се потсетиме кога ќе дојдат. Будала памти, паметан записује.... pic.twitter.com/CjOaaHBUW9 — Пази ЛЕЏА (@LOshGZE) August 25, 2017

НОВИОТ ДИРЕКТОР НА ТАНЕЦ: Јава скулптури на лавови за да биде интересен пред другарчињата на Фејсбук

Назначувањето на столарот Стојанче Павловски не само што е деградирање на уметниците од „Танец“ туку и навреда за целокупното културно наследство на Р.Македонија. Ова е дотолку повеќе точно, ако се има во предвид дека столарот Павловски го заменува досегашниот...

ПАТЕТИКИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР: Андреј Жерновски самиот си пишувал пофални писма за неговата работа и ги објавил на огласната табла во општина!

По низата на корупциски скандали кои ги објавија медиумите, во кои бил вплеткан градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, и неговите најблиски соработници, меѓу кои и неговиот шофер, службите за односи со јавност на градоначалникот со патетичен обид се...

МОЧКО ПО КАРАКТЕР, А ГЕРИЈАТРИЈА ПО ГОДИНИ: Бранко Геровски ќе крка по 1.500 евра од МРТ и МИА како награда за лагите, открива Палевски!

Екс-претседателот на градската организација Љупчо Палевски, кој неодамна беше приведен од страна на режимската полиција по наредба на СЈО, кое се сомнева дека Палевски кај него има голем дел од прислушкуваните материјали, но оние кои пред се сѐ однесуваат...

НЕЛИ БЕШЕ ЗА ШКЕНДИЈА БЕ КАУР: Какви коментари доби Заев на неговата „честитка“ до Вардар!

Зоран Заев, не смееше да го пропушти моментот и да игра на картата на популизам кога станува збор за историскиот успех во фудбалската историја на Македонија, пласманот на Вардар во Лига Европа     „Голем ден за фудбалска Македонија! Честитки до ФК...

УЈП ГО ЗАТВОРИ „ТРЕНД“ ВО АЕРОДРОМ ПОРАДИ БАНАЛНА ПРИЧИНА: Им сметале шеќерчињата во кафулето – диктатура!

Најпознатото кафуле во општина Аеродром, „Тренд“ доби клуч на врата поради банална причина. -Дојде „живот во Аеродром“! Затворен „Тренд“ во Аеродром поради шеќерчињата со логото на Општината?Срамота! Диктатура, обвинуваат жителите на општината. На Фејсбук групата „Аеродром во моето срце“ се испраќаат...

НЕМА ЕКСПРЕСЕН ПАТ ГРАДСКО-ДРЕНОВО: Преку медиумите под контрола на СДС, Владата го лаже народот дека обезбедиле грант за изградба на патот!

Поранешниот министер за транспорт и врски Владо Мисајловски преку социјалните мрежи ги демантира СДСМ дека тие се оние кои обезбедиле грант средства за, како што велат, нов проект доизградба на експресниот пат Градско – Дреново. Мисајловски посочува дека сегашната влада...

ОГНЕН ГО НЕМА: Правеше драми за здравството и сечеше вени за секој болен човек дека бил по вина на Владата, а сега го нема...

Новинарот Цветин Чилиманов денеска реагираше на тоа што новинарот Огнен Јаневски досега немал реакција за случајот со починатите бебиња. -Еве го пациентот Огнен кој правеше драми за здравството и сечеше вени за секој болен човек дека бил по вина на...

ДЕКЛАСИРАЊЕ НА ЈАВНА СЦЕНА: Како Стевчо Јакимовски го замолчи соросоидот Борјан Јовановски!

Во очаен обид да ја одбрани националната стратегија за вдомување и интеграција на мигранти, донесена од владата на Заев по предлог на Мила Царовска, Борјан Јовановски вчера се обиде да го квалификува градоначалникот на Карпош и лидер на ГРОМ...

МНОГУ МУ БИЛО СМЕШНО: Советникот на Заев многу се смеел на „будалите луѓе“ кои собирале потписи против мигрантски кампови во Маџари

Советникот на Зоран Заев за односи со јавноста, твитерџијата Влатко Васиљ ги навреди сите жители на Гази Баба. -Па нема посмешно од паниката против камп за бегалци во Маџари. Во Маџари еј, па стан на поклон бе човек не зима,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img