January 19, 2022, 11:21 pm

Социјални Мрежи

ШТО ЗГРЕШИ НАРОДОТ ЗА ДА ИМА ВАКВА ВЛАДА: Граѓаните бараат да се организира превоз и хуманитарни пунктови и сами ќе го изгаснат пожарот!

Што згреши народот да има ваква Влада? - прашуваат огорчените граѓани на социјалните мрежи, гледајќи како жителите на Поречието се соочуват со пламените јазици, инорирани од сопствената влада, и институции   Веќе се појавија и повици од граѓаните, Владата да организра...

КОМУЊАРИТЕ ДА НЕ ЛАЖАТ: Владата лаже на пресови, додека луѓе живи горат во Растеш!

Неспособноста на владата на СДС успешно да се справи со пожарите кои го зафатија Поречието, ги наведе министрите и гласноговорниците на Сорос и СДС да ја лажат јавноста дека населението е успешно евакуирано и дека нема опасност по животот...

МЕРЦЕДЕСОТ ОД ВЛАДИН, СТАНА ИГРАЧКА НА СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ: Фрштат фалби за тоа кој се возел со скапиот Мерцедес!

Внуката на Зоран Заев, се пофали на социјалните мрежи со скапиот владин „Мерцедес“ кој платеничката револуција го пресметуваше во „животи на Тамара“, а за кој СДС ветуваше дека ќе го продаде По насилното и нелегално превземање на власта од страна...

ОДМОРАЛИШТЕТО НИКОЛИЌ СТАНУВА НАСЕЛБА ЗА МИГРАНТИ: Дојран ќе добие втор официјален јазик – арапски!

Согласно стратегијата за интеграција на интеграција на бегалци и странци 2017-2027, одморалиштето близу Николиќ во Дојран станува населба за мигранти од Блискиот Исток   Ако се земе во предвид новиот закон за јазици, втор официјален во Дојран покрај албанскиот ќе биде и...

ДА СЕ СВРТИШ ПРОТИВ СОПСТВЕНИОТ НАРОД, ИМА ЛИ ПОГОЛЕМ СРАМ: Монахињите и монасите од МПЦ-ОА бараат македонскиот народ да го положи идентитетот пред „олтарот“...

Монахињите и монасите на МПЦ-ОА, која за бугарската православна црква е непостоечка црква, му кажуваат на македонскиот народ дека напорот не треба да биде кон признавање на МПЦ-ОА од страна на бугарската и другите православни цркви, туку македонскиот народ...

ШТО ТИ ТРЕБАШЕ ДА КОМЕНТИРАШ, ЧАРЛС ГАРЕТУ: На фотографија од „Мерцедесот“ Чарлс Гарет се обиде да филозофира!

Најверојатно поради неподносливата жештина, или недостатокот на течности во организмот, британскиот амбасадор започна да објавува чудни фотографии со уште почудни филозофски пораки   Тој на фотографија од владиниот „Мерцедес“ напиша, ако може така да се каже, една филозофска мисла која гласи...

САМИ СТЕ, ОДРОДЕНИ И НИШТОЖНИ: Празен Мечкин Камен – ненародната власт на чело со терорист газеше врз коските на Илинденците!

Празен Мечкин Камен денес. Едвај 15-тина луѓе беа присутни додека чекореше делегацијата предводена од Талат Џафери алијас. Командант Форина (член на терористичката ОВК) Празен Мечкин Камен. Се прошетаа марионетите на празна ливада. Не сака народот да ги гледа. Дури и...

ДУШАТА НЕ МОЖАТ ДА НИ ЈА ЗЕМАТ: Може да се потпишуваат разни договори, но душата не можат да нѝ ја одземат- нека нѝ е...

(ФБ статус на Љубомир Цуцуловски) НЕКА. Нека ни е среќен Илинден. Можат да доаѓаат разни делегации, може да се потпишуваат разни Договори, може и светот да се сврти наопаку, но Илинден останува во секоја македонска душа. Нека Илинден остане она...

МАКЕДОНИЈА ГОРИ, СДС СЕ ЧЕШЛА: Се запали планина во Македонски Брод, гори веќе 9 дена!

Половина Македонија гори, стружани воздух не можат да земат, а сега и планината во Македонски Брод е опожарена, додека СДС се шета со американските војници низ државата Планина во Македонски брод гори, Влада на @SDSMakedonija се чешла! Е така испадна работата! Пожар веќе 9-ти ден!   Планина...

ДО КОЕ ДЕРЕЏЕ ДОЈДЕ СДС: Наместо да молчи и глава да не крене од срам, кодошот на УДБА „Прозеист“ во служба на СДС

Божин Павловски, член на МАНУ и еден од најозогласените кодоши на УДБА во Македонија низ чии раце „поминале“ редица на Македонски дејци меѓу кои и Слaвкo Јaневски, Петре М. Андреевски, Симoн Дрaкул, Живкo Чингo, Јoрдaн Плевнеш, Митрoпoлитoт Тимoтеј, режисерoт Љубишa...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img