January 20, 2022, 1:01 am

(Фото) Жените полудеа: Победникот на Евровизија ги остави во шок

Дамиано Давид, фронтмен на италијанската група „Манескин“, со својот ексцентричен изглед, го привлече вниманието на целиот свет. Имено, познато е дека пејачот често ги шокира своите обожаватели со експлицитни фотографии, а сега отиде чекор подалеку. Тој позираше без ниту едно парче...

Пpeд мaлитe eкpaни вo Македонија пpв пaт пpoгoвори зa тpaгeдиjaтa – eвe зoштo никoгaш нe ги зeмaлa peзyлтатитe од oбдyкциjaтa нa cинот

Српскиот текстописец Марина Туцаковиќ почина на 67 годишна возраст по долгата борба со ракот, а пред 13 години се соочи со најголемата болка која може да ја доживее еден родител. Имено, Марина на 1 декември 2008-та година го загуби синот...

Победничката на “Ѕвездите на Гранд” Џејла Рамовиќ ја напушта музичката кариера, еве што планира следно

Младата пејачка Џејла Рамовиќ моментално престојува во Шпанија, поточно во Барселона, од каде што неодамна им се обрати на своите следбеници и откри добри вести. Џејла ужива со својата мајка и сестрите во Барселона, а на својот Инстаграм во една...

Ана Бекута конечно откри зошто шест години и била лута на Цеца и го искоментира нејзиното учество во Гранд

Aна Бекута кога пред шест години прославила три децении кариера, нејзината колешка Цеца Ражнатовиќ не ја испочитувала и не се појавила на прославата и поради тоа настанало недоразбирање. „Како што се вели, ние сме цивилизирани луѓе. Имавме едно недоразбирање....

Марина Туцаковиќ е автор и на некои од најголемите хитови на нашата легенда Тоше Проески

Ако ме погледнеш во очи е третиот албум на Тоше Проески издаден во 2002 година. Албумот е издаден на македонски и српски јазик, а токму текстовите на српската верзија се на Марина Туцаковиќ. На овој албум се најдоа песните: Ако ме...

Тажна вест: Пoчинa најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ

На 67 години по долго и тешко боледување почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ, потврди за Телеграф.рс нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута. „Вистина е, не ме прашувајте. Ви благодарам на разборањето“, рекол кусо за Телеграф. Најпознатата балканска текстописка Марина Туцаковиќ од...

Исповед по 17 години: Северина и се извини на сопругата на партнерот со кој го сними “приватното видео”

Во својата исповед што ја даде за хрватските медиуми, Северина Вучковиќ се осврнала и на темата „приватната снимка“, која ја следи во текот на нејзината кариера, а поради која, како што тврди, е свесна дека повредила некои луѓе. Сепак, таа...

Новак Ѓокович повтoрно на пирaмидите во Босна – ќе ги лечи рaнитe по тeшкиoт пoрaз

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вчера пристигна во Сараево. Оваа информација беше потврдена за Klix.ba. Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ дојде во Сараево за прв пат од мај годинава, а српскиот спортист планира и овојпат да ги посети „пирамидите“ во...

Пoчинa познатот водител и композитор Миња Субота по бoрбaта со тeшка бoлeст

Српскиот композитор пред шест дена бил итно однесен во болница на пулмологија, поради болеста. Почина Милан Миња Субота, на возраст од 82 години по тешка борба со болест, од која страдаше подолго време, пренесоа српските медиуми. Почина Милан Миња Субота, на...

Николина Пишек завиена во црно – голема трaгeдија во семејството

Почина таткото на познатата водителка Николина Пишек, Иван Ивица Пишек, објави српски Блиц. Како што објави Блиц, тој починал попладнево, а причините за смртта се уште се непознати. Имено, Николина била многу блиска со својот татко, а тој и беше нејзина...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img