Ceдницa нa coбpaниcкaтa Koмиcиja зa oдбpaнa и бeзбeднocт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на Комисијата за одбрана и безбедност се две предлог – одлуки и тоа за испраќање на припадници на Армијата за учество во меѓународните операциа на Европската Унија „EUTM RCA“ во Централноафриканската Република и во Организацијата на обединетите нации „УНИФИЛ“, Република Либан.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This