March 28, 2023, 11:50 am

Ceмejнa дpaмa вo Кавадарци: Maж физички ja нaпaднaл coпpyгaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кавадарчанка на возраст од 55 години пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг (61 година) во текот на вчерашниот ден.

Случајот го пријавила вчера во 12 часот во Одделението за внатрешни работи во Кавадарци.

За случајот денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This