February 6, 2023, 3:18 am

Ce згaдилe oд coпcтвeнитe злocтopcтвa: Eкипaтa нa Beљa пoвpaќaлa кoга им ги пуштиле нивнитe cнимки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Почна судењето на најопасната криминална група на Балканот.

Велимир Беливук влезе во судница и се соочи на суд. Веља невоља и Марко Мировиќ биле главни организатори на злосторствата и исчезнувањето на во најголем дел навивачи.

Но Веља негирал дека имал врска со исчезнувањето на навивачи и дека тоа се измислици.

Но, кога Обвинителството им ги покажал снимките пронајдени во нивните мобилни телефони преку апликацијата „Скај“ каде што се гледа како ги мелат во машина за мелење месо тие почнале да повраќаат од сопствените злосторства.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This