December 6, 2022, 6:59 pm

Co кoмбe yдpил вo кaбинa зa нaплaтa нa пaтapинa: Вoзaчoт избeгaл oд мecтoтo нa нacтaнoт..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Товарно возило вчера удрило во кабина за наплата на патарина, а возачот избегал од местото.

-Вчера во 13.20 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај наплатна станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на патарина, по што го напуштило местото на незгодата, појаснуваат од полицијата.

 Извршен бил увид од Полициската станица Неготино и се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This