February 7, 2023, 9:38 am

Co пиштoл и нoж им ce зakaнилe нa мигpaнти и ги oгpaбилe – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.06.2021 во 15.30 часот во Полициската станица Куманово, Х.А.(34), С.Е.(21), Р.А.(21) и Ф.Е.(16), сите од Авганистан, пријавиле дека околу 00.15 часот во близина на Транзитен центар Табановце биле нападнати од неколку лица од Пакистан и од Индија, кои потоа им одзеле пари.

Според пријавеното, лицата употребиле остар предмет и пиштол. По преземени мерки, во врска со настанот, во с.Лојане, општина Липково, од слобода биле лишени Л.С.(23) од Индија, М.А. од Пакистан, И.Х.(31) од Пакистан, П.К.(20) од Индија и 16-годишник од Пакистан. Кај нив биле пронајдени и одземени еден пиштол „Зораки” со една празна рамка, четири куршуми и еден нож.

Тие биле приведнеи во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This