February 6, 2023, 4:08 am

Cooбpaќajкa вo cтpyмичкo: Изгyбил кoнтpoлa нaд вoзилoтo и пaднaл нa жeлeзничкaтa пpyгa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две лица се здобиле со телесни повреди откако доживеале сообраќајна несреќа во струмичко.

„На 28.12.2020 околу 03:30 часот во близина на село Пепелиште, А.И.(49) од село Муртино, струмичко управувајќи патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на железничката пруга Криволак – Неготино. По незгодата на возачот А.И. и сопатникот М.И.(23) од село Муртино, струмичко, во Општа болница Кавадарци, им биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот“, соопшти МВР.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This