Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Тeтoвo: Maлoлeтнo дeвojчe билo yдpeнo oд aвтoмoбил – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден во Тетово, малолетен пешак бил удрен од автомобил на ул. „Јане Сандански“, при што пешакот се здобил со тешки повреди.

На 12.05.2021 во 15.,50 часот во Тетово на ул.„Јане Сандански”, патничко возило „форд фокус”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило во малолетен пешак од Тетово.

Во незгодата, пешакот се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Тетово, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This