January 24, 2022, 11:51 am

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Охрид: Ce cyдpиja мoтoциклиcт и вeлocипeдиcт – двeтe лицa ce здoбиja co пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.06.2021 во 18.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Гоце Делчев” во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „априлија”, со охридски регистарски ознаки, управуван од Р.И.(49) од Р.Албанија и велосипед, управуван од Ф.Ј.(61) од Охрид.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, а со телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Општата болница Охрид.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This