Cpпcки ММА-бopeц y6иeн вo oгнeнa пpecмeткa вo Нови Сад, уштe eднo лицe e paнeтo…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српските медиуми објавија дека ММА-борецот, Урош Стефановиќ кој бил повеќекратен освојувач на медали во борење и џудо, бил убиен синоќа во Нови Сад во огнена пресметка во која бил повреден уште еден маж.

Стефановиќ починал од повредите кои ги добил, а според неофицијални информации, тој работел како телохранител на второто лице кое е повредено и било главна мета на нападот.

Засега српските медиуми не се откриваат повеќе детали за мотивот за нападот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This