February 7, 2023, 9:22 am

Cyдиjaтa кoj ги paзвeдyвaшe Анџелина Џоли и Бред Пит ce пoвлeкyвa – Бил пpиcтpaceн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Судијата што ја водеше бракоразводната постапка на холивудските sвезди Анџелина Џоли и Бред Пит доби наредба да поднесе оставка, откако актерката се пожали дека е пристрасен.

Пресуда на апелациониот суд во Калифорнија според која судијата Џон Одеркирк требаше да ги открие претходните професионални односи со адвокатите што го застапуваат Пит во долготрајниот спор за старателство над двојката над нивните деца, објави Ројтерс.

Некогаш една од најгламурозните холивудски двојки, се раздели во септември 2016 година по повеќе од 10 години романса и две години брак.

Џоли поднесе барање за развод, повикувајќи се на непомирливи разлики.

Пит и Џоли моментално го делат старателството над пет од нивните шест деца.

Шестото дете, Медок, родено во Камбоџа, има 19 години и против него нема постапка за старателство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This