August 18, 2022, 9:33 am

Cyдoт дoнece oдлyкa: Лидија Димова ocтaнyвa бeз пacoш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Судијата на претходна постапка го прифати предлогот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и одлучи на разрешената директорка на Националната агенција за европски образовни програми, Лидија Димова да и биде одземен пасошот, да се јавува повремено во суд и да и се забрани вршење на одредени дејствија, пренесува Фокус.

Истите мерки за претпазливост му се одредени и на осомничениот Александар Гочев кој исто така денеска беше на распит во Кривичниот суд. Овие мерки уште во петокот му беа одредени на осоммничениот во истрагата Зоран Златковски, Сопственик на В.Е.З. Трејд.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This