October 6, 2022, 8:47 pm

Ekcплозија во Чаир, ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 20.12.2021 околу 04.15 часот во СВР Скопје, Ф.С.(29) од Скопје пријавил дека слушнал експлозија, по што забележал дека пред зграда на подрачјето на Чаир настанал пожар во неговото патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки.

Од пожарот биле зафатени и патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Т.(50) од Скопје и патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на В.Р.(38) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на противпожарна бригада Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This