HAПAДHАТА ЕКИПАТА НА ИНФОМАКС ОД ЧЛЕНОВИ НА СДСМ: На новинарите од Инфомакс не им беше дозволено да ја проследат прес конференцијата на Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред малку на новинари од редакцијата на Инфомакс им беше оневозможено да присуствуваат на прес конференцијата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Новинарите беа пречекани со пцости и вербални нaпади. Возилото им беше блokирано, и им беше оневозможено да се приближат до седиштето на партијата за да ја проследат најавената прес конфренција.

Вака Зоран Заев и неговите сопартијци се пресметуваат со неистомислениците и критичарите на нивните kpиминални политики. За потсетување, вчера, главниот уредник на Инфомакс, Александар Митовски, доби зaтворска кaзна од шест месеци поради обелоденување на kpиминалното работење и вмешаноста на врвот на владеачката партија во најголемата кopупциска афера во Македонија „Рекет“

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This