HAТO плaниpa пpифaтни кaмпoви зa Aвгaниcтaнци, eдeн oд нив ќe бидe нa Kocoво

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

НАТО планира да формира прифатни кампови за привремено сместување на евакуираните Авганистанци кои работеа за алијансата, јавуваат западните агенции, а според ДПА, еден од овие кампови ќе биде на Косово.

Разговараме за различни места за привремено сместување на Авганистанците, рече вчера генералниот секретар Јенс Столтенберг, по вонртедниот онлајн состанок со шефовите на дипломатиите на земјите -членки на алијансата, пренесе ДПА.

Според германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас, американската воена база во Рамштајн, во германската провинција Рајнска област-Пфалц, веќе се користи како центар за евакуација на барателите на азил од Авганистан.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This