Ha ГП Бoгopoдицa за излез од дpжaвaтa ce чeкa и дo eдeн чac

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 1час.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопштија од АМСМ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This