Ha дeнeшeн дeн: Oтвopeн пpвиoт „Meкдoнaлдc“ pecтopaн вo Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во 1997 година на 7 септември во Скопје беше отворен првиот Мекдоналдс ресторан.

Во Македонија имаше седум ресторани со околу двесте вработени, а во светот има повеќе од 37.000 Мекдоналдс ресторани.

Првите ресторани ,,Мекдоналдс’’ се отворија во САД, Канада, Костарика, Панама, Јапонија, Холандија, Германија, Австралија, Франција, Ел Салвадор и Шведска.

Во Македонија Мекдоналдс рестораните се затворија во 2013 година. Сега, по цели 8 поминати години, има најави дека интернационалиот гигант за брза храна повторно се враќа во Македонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This