February 7, 2023, 10:18 am

Heгoтинo yтpe бeз вoдa oд 9 дo 20 чacoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Граѓаните на Општина Неготино утре ќе останат без вода за пиење во периодот од 9 до 20 часот.

Прекинот со водоснабдувањето е поради преспојување на новоизградената линија на главниот цевковод ф300 во Кавадарци, информираа денеска од ЈП ,,Комуналец” – Неготино.

Оттаму ги замолија граѓаните за разбирање и трпение.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This