February 7, 2023, 11:20 pm

Heли идeнтитeтoт бeшe бeтoн, и нe ce пpeгoвapaшe зa идeнтитeтcкитe пpaшaњa co иcтoчниoт coceд?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во однос на изјавите дека македонската страна прифатила бришење на придавката „македонски“ и нејзина замена со новото име договорено од Заев, ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува:

Нели идентитетот беше бетон, и не се преговараше за идентитетските прашања со источниот сосед?

За ова ли Заев менуваше член на историската комисија?

Нели придавката „македонски“ била испишана со златни букви, како сега исчезна од записниците.

Владата на јавноста и должи одговори. Колку подолго Заев е премиер толку повеќе Македонија ќе губи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This