Hoви дeтaли зa oбидoт зa caмoy6иcтвo oд згpaдa вo Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Екипи на скопските пожарникари и на специјалната единица на МВР денеска спречија обид за самоубиство на девојка од зграда на булеварот Илинден близу МИДА во Општина Карпош.

Бригадата за противпожарна заштита на град Скопје на фејсбук профилот објави дека по пријава на телефонскиот број 193, пожарникарите излегле на терен и поставиле душек за спасување во случај ако девојката скокне.

Во акцијатата припадници од интервентната полиција се спуштиле со јажиња од горниот кат и ја затвориле терасата од станот каде што била девојката.

По спасувањето, девојката, за која медиумите објавија дека, имала претходни психички проблеми, влегла во болничко возило каде и била пружена прва помош.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This